header newses

Sport

Kiedy wraca Gwarek Tarnowskie Góry? Znamy datę rozpoczęcia nowego sezonu

Kibice jeszcze trochę poczekają na nowy sezon III ligi. Dopiero na początku sierpnia Gwarek Tarnowskie Góry rozpocznie walkę o ligowe punkty.

Nie udało się dokończyć sezonu 2019/20 w III lidze. Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki zakończono po 18. kolejce. Tym samym Gwarek Tarnowskie Góry ukończył zmagania na siódmym miejscu. W klubie liczono na więcej, ale nie było już okazji, by powalczyć o lepsze wyniki.

Teraz wszyscy skupiają się na nowym sezonie. Trzecia grupa III ligi przeszła w zarządzanie do Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Działacze już opracowali ramowy terminarz, który dokładnie opisuje, kiedy będą się odbywać kolejki ligowe.

Sezon 2020/21 ma wystartować w weekend 8-9 sierpnia. Wcześniej jest to niemożliwe, bo rozgrywki musi dokończyć II liga i dopiero 25 lipca poznamy spadkowiczów. Od tego też zależy, ile drużyn wystartuje w nowych rozgrywkach.

Już wiadomo, że w nowym sezonie Gwarek nie zagra z Ruchem Zdzieszowice oraz LZS-em Starowice Dolne. Kluby podjęły trudną decyzję o zgłoszeniu drużyn do IV ligi. To oznacza, że liga maksymalnie będzie się składać z 20 drużyn. Opolski ZPN jednocześnie poinformował, że nie zamierza dzielić uczestników na dwie grupy.

Dokładny terminarz III ligi poznamy dopiero w późniejszym czasie. Wiadomo już, że beniaminkami będą Warta Gorzów Wielkopolski i Polonia Nysa. Do nich dołączą jeszcze zwycięzcy IV-ligowych barażów Szombierki Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój oraz Polonia-Stal Świdnica - Apis Jędrzychowice.

fot. Facebook/TS Gwarek Tarnowskie Góry

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search