header newses

Sport

Mecz Gwarka w III lidze odwołany. Akademia zawiesza działalność

Życie sportowe w Gwarku Tarnowskie Góry na pewien czas zostaje zawieszone. To efekt walki z epidemią koronawirusa. III-ligowy zespół nie zagra w najbliższy weekend, a akademia piłkarska nie będzie prowadzić zajęć.Rząd we wtorek i środę ogłosił decyzje, które mają swoje konsekwencje w całym kraju. W Tarnowskich Górach wzorem innych miast zamknięto szkoły, a także liczne placówki miejskie, o czym szerzej informowaliśmy TUTAJ.

Paraliż dotyka także lokalny sport. Już we wtorek zapadła decyzja o odwołaniu całej kolejki III ligi, w której występuje Gwarek Tarnowskie Góry. Tym samym podopieczni Krzysztofa Górecko nie rozegrają meczu wyjazdowego z Miedzią II Legnica. Spotkanie zostało przełożone na środę 13 maja.

Za tydzień tarnogórzanie mają podjąć Stal Brzeg. Na razie nie wiadomo, czy to spotkanie odbędzie się zgodnie z planem. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w najbliższych dniach.

Nie tylko seniorzy muszą zmierzyć się z koronawirusem. Gwarek poinformował, że odwołane zostały wszystkie treningi oraz mecze akademii piłkarskiej.

"Ze względu na zalecenia Władz Państwowych, wszystkie treningi oraz mecze grup młodzieżowych TS Gwarek Tarnowskie Góry zostały odwołane do dnia 15 marca 2020 roku (niedziela). Wszystkich Rodziców prosimy o zachowanie spokoju oraz stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego" - czytamy w komunikacie klubu.

fot. tsgwarek.pl

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search