Sport

Srebro i brąz dla Tarnowskich Gór. Wywalczyli je nasi seniorzy

Previous Next

W ubiegły weekend odbyła się XII Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych. Przedstawiciele naszego miasta zajęli miejsca na podium.

 „Trzeci wiek na start”

Zawody dla seniorów odbywają się tradycyjnie w Łazach. W tym roku dla bezpieczeństwa uczestników postanowiono zorganizować je na stadionie w Chorzowie. Aż 250 zawodników z 31 Uniwersytetów Trzeciego Wieku pojawiło się, by zmierzyć się ze sobą w sportowej rywalizacji. Na uczestników czekało sześć konkurencji: rowerowe przełaje, biegi, pchnięcie kulą, speedball, turniej łuczniczy oraz boule. 

Wszystko odbyło się jak na prawdziwych igrzyskach – reprezentacyjny stadion, przemarsz wszystkich zawodników po bieżni, zapalenie znicza olimpijskiego ogniem przywiezionym specjalnie z Grecji i medale dla najlepszych - czytamy w relacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Tarnowskich Gór.

Medale dla Srebrnego Miasta

W olimpiadzie wzięli także udział tarnogórscy seniorzy. Nasze miasto reprezentowała grupa w składzie: Maria i Grzegorz Cypara, Franciszek Drynda, Andrzej Hajduk, Barbara Holy, Elżbieta Rduch i Bogusława Sukiennik. Z dumą możemy poinformować, że dwie zawodniczki wywalczyły sobie miejsce na podium. Bogusława Sukiennik zdobyła srebro w biegu na 150 metrów. Natomiast Elżbieta Rduch okazała się trzecią najlepszą biegaczką na dystansie 60 metrów. Zawodnicy, biorąc udział w turnieju, promowali nasze miasto dzięki "tarnogórskim łapkom", logo oraz herbie powiatu zamieszczonym na sportowej odzieży. 

Nie wszyscy wiedzą jeszcze, że w Tarnowskich Górach od kilkunastu lat prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. To właśnie jego słuchacze brali udział w ostatnich międzynarodowych zawodach. W październiku instytucja ponownie rozpocznie swoje zajęcia. Na uczestników czekają nie tylko ciekawe wykłady, ale także spotkania fakultatywne, gdzie można podszlifować lub nauczyć się od podstaw informatyki, języków obcych, florystyki, czy fotografii. Organizatorzy zapraszają także na ćwiczenia gimnastyczne. W każdym roku seniorzy korzystają także z możliwości wyjazdów do instytucji kultury. Więcej informacji na temat działalności tarnogórskiego UTW zainteresowani znajdą na stronie: http://utwtg.pl/.

fot. Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku 

 

Search