header newses

Sport

Zawodowi piłkarze wrócą do gry w maju? Jest taka szansa!

Spis treści

Koronawirus nadal zbiera śmiertelne żniwo. Jednak wczoraj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział stopniowe znoszenie obostrzeń. Czy istnieje także szansa na to, że i piłkarze dokończą sportowy sezon?

Boiska opustoszały, piłkarze czekają w zawieszeniu, kluby się niecierpliwą, a miłośnicy piłki nożnej wzdychają, marząc o przywróceniu sportowych rozgrywek.  Sport stanął w miejscu, gdy koronawirus zaczął coraz bardziej się rozprzestrzeniać. W niektórych dyscyplinach szybko zdecydowano o zakończeniu sezonu i tak postąpiono m.in. w hokeju na lodzie, koszykówce, czy siatkówce. W piłce nożnej jednak postanowiono wstrzymać się z taką decyzją.

Czy piłkarze dokończą sezon?

Kilka dni temu minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowała, że za chwilę zacznie akcję odmrażania polskiego sportu. W pierwszej kolejności skorzystają zawodowcy. Olimpijczycy mają zostać skoszarowani w Centralnych Ośrodkach Sportu, by wznowić przygotowania do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Jest także plan, by wznowić rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy.

Spółka zarządzająca ligą oraz PZPN muszą opracować zasady powrotu do nowej rzeczywistości. Portal WP SportoweFakty informuje, że piłkarze przejdą obowiązkowe testy na koronawirusa, stadiony i ośrodki treningowe zostaną zdezynfekowane, a drużyny będą odizolowane i pod stałą opieką lekarską.

Jest zatem duża szansa, że zawodowi piłkarze wrócą do gry najwcześniej w drugiej połowie maja. A co z rozgrywkami od III ligi w dół, w których występują nasze kluby?

PZPN na razie woli czekać

Wiadomo, że w tym przypadku nie ma żadnych szans, by wprowadzić takie same rozwiązania jak w Ekstraklasie. Niedawno Śląski Związek Piłki Nożnej informował, że po konsultacji z klubami w grę wchodzą trzy warianty:

- zakończenie sezonu i anulowanie dotychczasowych wyników
- zakończenie sezonu z awansami i spadkami
- zakończenie sezonu z awansami, ale bez spadków

Czytaj dalej!

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search