Sportowe sukcesy naszych seniorów. Uniwersytet Trzeciego Wieku z trzema medalami

"Młodość seniorami włada, olimpiada, olimpiada" - to słowa hymnu, jakie zagrzewały do sportowej rywalizacji uczestników XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start". Reprezentantki naszego miasta trzy razy stanęły na podium.

Uniwersytet Trzeciego Wieku z medalami

W ostatni weekend tarnogórscy seniorzy wzięli udział w tegorocznej edycji olimpiady "Trzeci Wiek na Start". Tym razem sportowe rozgrywki poprzedził wieczór integracyjny. Nasi reprezentanci zaprezentowali się oczywiście w biało-czarno-żółtych barwach.

- Wieczór ten sprzyjał zabawie, wspólnym rozmowom oraz dzieleniu się uśmiechem i otwartością - wspominają uczestnicy.

Sobota, 17 września, była dniem spędzonym na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jak przystało na olimpiadę, wydarzenie rozpoczęło się zapaleniem tradycyjnego znicza. Odśpiewano także hymn autorstwa jednej ze słuchaczek UTW. Nie zabrakło również przemarszu drużyn. Do Chorzowa przybyło 51 reprezentacji. Stadion gościł zespoły z naszego kraju, ale także z Ukrainy, Gracji oraz Austrii.

Podczas rozmaitych konkurencji Tarnowskie Góry reprezentowali: Bogusława Sukiennik – kapitan, Elżbieta Rduch, Barbara Holy, Halina Nogalska, Teresa Cieszyńska, Ewa Słabik, Elżbieta Gajda, Krystyna Hahn, Andrzej Hajduk, Karol Kurek, Mirosław Gliszczyński, Jan Gajda, Latacz Piotr, Antoni Bednarczyk, Józef Borycka, Janusz Nowak, Dietmar Warzecha, Jan Marulewski i Jerzy Kała.

Trzy medale dla tarnogórzan

To był zdecydowanie dobry dzień dla naszych sportowców. Udało im się zdobyć trzy miejsca na podium:

  • Bogusława Sukiennik – złoty medal w biegu na 150 m
  • Halina Nogalska – złoty medal w przełajach rowerowych na 1200 m
  • Elżbieta Rduch – srebrny medal w biegu na 60 m
- To nasze etatowe "złotka i sreberka", bo w ubiegłym roku także wywalczyły takie medale. Tylko Halinka z Elżbietą zamieniły się kruszcami - cieszą się seniorzy.

Co więcej, tarnogórski zespół uplasował się na siódmym miejscu w klasyfikacji drużynowej. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon