Spotkanie z Piotrem Trojanem i Agnieszką Smoczyńską w Tarnowskich Górach. TCK zaprasza

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się festiwal poświęcony twórczości młodych polskich artystów. Jednak projekcje to nie wszystko, co czeka nas w ramach wydarzenia. Nadarzy się także okazja, by spotkać się i porozmawiać ze znanymi gośćmi.

H. Komerski/TCK
Trojan smoczyńska tarnowskie góry

Festiwal "Młodzi zdolni – kino polskie"

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych filmowymi nowościami. W centrum uwagi staną produkcje, jakie w tym roku pojawiły się na dużym ekranie. Ciekawym uzupełnieniem będą spotkania z reżyserką oraz aktorem, którzy są coraz bardziej rozpoznawalni również poza granicami naszego kraju. Rozmowy poprowadzi krytyczka filmowa – Adriana Prodeus. Czeka nas także prelekcja dr Justyny Budzik.

- Projekt, który ma przybliżyć widzom współczesną polską kinematografię i zaprezentować sylwetki artystów, którzy tworzą ważne filmy. Współczesne polskie kino obfituje w wiele ciekawych propozycji, a reżyserzy, scenarzyści i aktorzy, którzy debiutowali w ostatnich latach, są rozpoznawalni nie tylko w Polsce, ale i na świecie - zapowiadają organizatorzy.

Jakich artystów spotkamy w ramach festiwalu? Pierwsza pojawi się Agnieszka Smoczyńska. Znana jest między innymi ze swojego wcześniejszego filmu "Córki dancingu". Natomiast w tym roku ukazały się wyreżyserowane przez nią "Silent Twins". Zdobyła za nie Złote Lwy podczas Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

TCK odwiedzi także bardzo dobrze znany w naszym mieście Piotr Trojan. O tarnogórzaninie głośno było w 2020 roku, kiedy za główną rolę w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" otrzymał Złote Lwy. Statuetka została przyznana za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Minęły dwa lata, a Piotr Trojan znów powrócił z wielkim sukcesem. Tym razem podczas festiwalu w Gdyni został uhonorowany za rolę w produkcji "Johnny".

Plan festiwalu

  • 2 grudnia (piątek), godz. 18:00
    Projekcja filmu "Silent Twins" i spotkanie z reżyserką Agnieszką Smoczyńską
  • 3 grudnia (sobota), godz. 17:00
    Projekcja filmu "Johnny" i spotkanie z aktorem Piotrem Trojanem
  • 4 grudnia (niedziela), godz. 18:00
    Prelekcja dr Justyny Budzik i projekcja filmu "Apokawixa"

Bilety na każde pojedyncze wydarzenie w cenie 18 zł (ulgowe) lub 22 zł (normalne) dostępne są w kasach oraz na stronie internetowej TCK.

Tarnowskie Góry - znane osoby

Może Cię zainteresować:

Te osoby zna Polska. Wszystkie związane są z... Tarnowskimi Górami

Autor: Urszula Gołkowska

27/11/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon