Spotkanie z VR, kuchnią molekularną i naukobusem. Tarnogórska biblioteka zaprasza na ferie

Już za niecały tydzień rozpoczyna się przerwa między semestrami. Podczas tego szczególnego czasu dzieci mogą skorzystać z propozycji zajęć w bibliotece. W planie doświadczenia naukowe, eksperymenty kulinarne, nurkowanie przy rafie koralowej - będzie się działo!

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie gory ferie zimowe 2024

Ferie zimowe w Tarnowskich Górach

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na tydzień dobrej zabawy. Od 29 stycznia do 2 lutego dla dzieci od siedmiu lat przygotowane będą ciekawe zajęcia, każdy znajdzie coś dla siebie. Hasło przewodnie to: "Poznajemy świat przez zabawę".

  • 29.01, poniedziałek
Naukobus – zmysły w ciemności. W zaciemnionym i wygłuszonym wnętrzu naukobusa uczestnicy warsztatów przekonają się, jakie tajemnice skrywa zmysł wzroku, węchu, słuchu, smaku i dotyku.
  • 30.01, wtorek
Pracownia VR – podwodny świat, w odwiedzinach na rafie koralowej. Za pomocą okularów VR przeniesiemy się do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Będziemy podróżować po egzotycznych krajach, pływać w gorących wodach, uratujemy żółwie z Galapagos, złapiemy w dłoń rozgwiazdy, będziemy nurkować wśród rafy koralowej.
  • 31.01, środa
Kolorowe eksperymenty. Co chemia ma wspólnego z plastyką? Jak zmieniać kolory dwóch różnych cieczy? Czy kapusta może być detektywem? Przekonamy się podczas wykonywania kolorowych doświadczeń.
  • 1.02, czwartek
Kuchnia molekularna. Podczas warsztatów dzieci poznają ciekawe właściwości suchego lodu, agaru, lecytyny i innych tajemnych składników. Podczas warsztatów z niezwykłych substancji stworzymy wspólnie pyszne i zdrowe przekąski.
  • 2.02, piątek
Lodowe eksperymenty. Uczestnicy pokazu dowiedzą się o niskiej temperaturze (-78°C) suchego lodu oraz dlaczego lód jest suchy i co to jest sublimacja. Przekonają się, jak zrobić gaśnicę śniegową i zmienić kolory wskaźników chemicznych.

Zajęcia potrwają od godziny 10:00 do 11:00 w domku w ogrodzie biblioteki (wejście od ulicy Nowaka). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Zapisy prowadzi Dział dla Dzieci i Młodzieży. Można się też zarejestrować pod numerem telefonu 32 285 41 60 wew. 11. Na pierwsze spotkanie należy przybyć z rodzicem lub wypełnioną kartą uczestnika (wzór dostępny w bibliotece oraz na stronie internetowej).

Ferie zimowe radzionkow 2024

Może Cię zainteresować:

Smoki w bibliotece? Radzionków zaprasza na ferie zimowe 2024

Autor: Urszula Gołkowska

17/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon