Sprawdź światła w swoim pojeździe. Za darmo w czterech stacjach diagnostycznych

Ruszyła akcja "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo". Dzięki niej właściciele samochodów będą mogli sprawdzić działanie i prawidłowo ustawić światła.

Kontrola swiatel tg

Lepsze oświetlenie - większa widoczność

Od wczoraj na terenie całego kraju rozpoczął się program "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo" organizowany przez policję we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Organizatorzy mają nadzieję, że akcja przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach.

- W okresie jesienno-zimowym dają o sobie znać zagrożenia w ruchu drogowym związane z ograniczoną widocznością. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdującą się na drodze - tłumaczą tarnogórscy funkcjonariusze. - Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego - dodają.

Każdy chętny właściciel samochodu będzie mógł sprawdzić stan jego świateł podczas „dni otwartych”. Odbędą się one w terminach: 24 października, 7 listopada i 21 listopada, bądź w innym czasie wskazanym w wykazie. Co więcej, kierowcy używający aplikacji Yanosik, będą mieli w niej dostęp do wiadomości o programie. Na podstawie swojej lokalizacji dojadą także do najbliższej stacji kontroli pojazdów, która postanowiła włączyć się w akcję.

Stacje diagnostyczne w Tarnowskich Górach

Również mieszkańcy naszego miasta mogą wziąć udział w projekcie "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo". Gdzie można umówić się na przegląd?

  • Stacja Kontroli Pojazdów PZM, Tarnowskie Góry ul. Gliwicka 54
  • Stacje Kontroli Pojazdów BOMAR, które znajdują się w Tarnowskich Górach przy ulicach: Doniecka 3G, Zagórska 96B i Nakielska 47
  • Stacja Kontroli Pojazdów Silesia Cars Center, Tarnowskie Góry ul. Towarowa 8
  • Okręgowa Stacja Kontroli Auto Land Service, Tarnowskie Góry ul. Pyskowicka 54

- Sprawne światła mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych - zachęcają do włączenia się akcję koordynatorzy.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pijani kierowcy tg

W organizmie ponad dwa promile, ale wsiadają do...

Pijany kierowca tg 1

Nastolatek bez prawa jazdy kierował pojazdem. W...

Wypadek tarnowskie gory

Potrącił pieszego na przejściu. Policja bada...

Pijany zlodziej tg

Pijany złodziej chciał płacić cudzą kartą....

Samobijcy tarnowskie gory

Dwie próby samobójcze w Tarnowskich Górach. Kto...

Marihuana kalety 1

Pół kilograma marihuany w Kaletach. 20-latek...

111

Pijany kierowca chciał rozjechać policjanta!...