Sprawdź światła w swoim pojeździe. Za darmo w czterech stacjach diagnostycznych

Ruszyła akcja "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo". Dzięki niej właściciele samochodów będą mogli sprawdzić działanie i prawidłowo ustawić światła.

Kontrola swiatel tg

Lepsze oświetlenie - większa widoczność

Od wczoraj na terenie całego kraju rozpoczął się program "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo" organizowany przez policję we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Organizatorzy mają nadzieję, że akcja przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach.

- W okresie jesienno-zimowym dają o sobie znać zagrożenia w ruchu drogowym związane z ograniczoną widocznością. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdującą się na drodze - tłumaczą tarnogórscy funkcjonariusze. - Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego - dodają.

Każdy chętny właściciel samochodu będzie mógł sprawdzić stan jego świateł podczas „dni otwartych”. Odbędą się one w terminach: 24 października, 7 listopada i 21 listopada, bądź w innym czasie wskazanym w wykazie. Co więcej, kierowcy używający aplikacji Yanosik, będą mieli w niej dostęp do wiadomości o programie. Na podstawie swojej lokalizacji dojadą także do najbliższej stacji kontroli pojazdów, która postanowiła włączyć się w akcję.

Stacje diagnostyczne w Tarnowskich Górach

Również mieszkańcy naszego miasta mogą wziąć udział w projekcie "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo". Gdzie można umówić się na przegląd?

  • Stacja Kontroli Pojazdów PZM, Tarnowskie Góry ul. Gliwicka 54
  • Stacje Kontroli Pojazdów BOMAR, które znajdują się w Tarnowskich Górach przy ulicach: Doniecka 3G, Zagórska 96B i Nakielska 47
  • Stacja Kontroli Pojazdów Silesia Cars Center, Tarnowskie Góry ul. Towarowa 8
  • Okręgowa Stacja Kontroli Auto Land Service, Tarnowskie Góry ul. Pyskowicka 54

- Sprawne światła mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych - zachęcają do włączenia się akcję koordynatorzy.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pijani kierowcy tg

W organizmie ponad dwa promile, ale wsiadają do...

Pijany kierowca tg 1

Nastolatek bez prawa jazdy kierował pojazdem. W...

Wypadek tarnowskie gory

Potrącił pieszego na przejściu. Policja bada...

Zaginela dziewczyna

Zaginęła tarnogórzanka. Dziewczyna nie wróciła...

Agresywny pasazer

Był agresywny i ugryzł policjanta. Pasażer może...

Zlodzieje perfum tg 1

Perfumowy duet złapany. Grozi im pięć lat...

Marihuana kalety 1

Pół kilograma marihuany w Kaletach. 20-latek...