Srebrne miasto i jego mieszkańcy. Przewodnik już niedługo trafi do tarnogórzan

Srebrne miasto i jego mieszkancy 2021

Twórcy książki "Srebrne miasto i jego mieszkańcy" poinformowali, że z drukarni przywieziono już 200 sztuk publikacji. Do kogo trafią?

Książka o tarnogórzanach i dla tarnogórzan

Jesienią Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie rozpoczęło pracę nad wyjątkowym przewodnikiem po Tarnowskich Górach. Jego autorką jest Wioletta Wojciechowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Książka to nie tylko informator turystyczny, ale także zaproszenie do samodzielnego odkrywania tajemnic i sekretów naszego miasta. W środku znajdziemy kilka propozycji tras spacerowych, a także ciekawe zagadki, które zainteresują najmłodszych podróżników. 

Inicjatorzy publikacji prowadzili zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Finalnie udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych potrzebnych, by wydać przewodnik. 

- Projekt wydania książki zgłosiliśmy do kilku konkursów grantowych i budżetu partycypacyjnego, jednak to ostatecznie tarnogórzanie zadecydowali o jego przyszłości wpłacając pieniądze na zrzutkę. Serdecznie dziękujemy wszystkim 31 osobom, które doceniły twórczość Wioletty Wojciechowskiej i zaangażowanie TSO, wpłacając środki na wydanie książki. Dziękujemy także wszystkim, którzy projektowi kibicowali i udostępniali informacje o nim - oświadczali członkowie Stowarzyszenia.

30 grudnia książki dotarły z księgarni do siedziby organizacji. Dzisiaj po południu część z nich trafi do osób, które finansowo wspomogły akcję kwotą minimum 100 złotych. 

Każdą osobę postaramy się odwiedzić wraz z autorką i osobiście wręczyć jej książkę. Pozostały nakład mamy zamiar rozdać bezpłatnie mieszkańcom Tarnowskich Gór. Jak będzie można otrzymać książkę? Mamy pewne pomysły i poinformujemy o nich niebawem - zapowiadają pomysłodawcy przedsięwzięcia. 

Więcej informacji na temat zbiórki i samej publikacji "Srebrne miasto i jego mieszkańcy" znaleźć można w naszym wcześniejszym artykule

fot. Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie

Srebrne miasto i jego mieszkancy 2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: