Srebrny Bazar, czyli wirtualny, świąteczny jarmark w Tarnowskich Górach

Organizatorzy Festiwalu Żywe Srebro zapraszają na swoje nowe wydarzenie, tym razem w bożonarodzeniowej odsłonie. Pierwszego dnia grudnia rozpocznie się dość nietypowy jarmark.

Srebrny bazar tarnowskie gory

Srebrny Bazar i pomysły na prezenty

Wszyscy mamy jeszcze w pamięci wrześniowy Festiwal. Niestety w tym roku nie mogliśmy się bawić podczas Gwarków. Jednak mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny pokazali, jak ważna jest dla nich kultura, sztuka i po prostu spotkanie z drugim człowiekiem. Wydarzenie Festiwal Żywe Srebro spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem gości. Inicjatorzy przedsięwzięcia - członkowie Pralni oraz Dokumentu Projektu - zaprosili do współpracy nie tylko artystów, ale także przedstawicieli tarnogórskich firm. Ślady ich artystycznej działalności mogliśmy oglądać w lokalach gastronomicznych, a także w tak nietypowych miejscach jak sklepowe witryny. Minęło raptem kilka tygodni, a koordynatorzy już zabierają się za następny projekt.

- Nie wytrzymaliśmy. Już wkrótce zaprosimy Was na Srebrny Bazar, czyli funkcjonalny prezentownik online, podczas którego każdego dnia będziemy prezentować Wam w przestrzeni wirtualnej jednego artystę, twórcę czy rzemieślnika - zapowiadają pomysłodawcy.

Akcja funkcjonować będzie jak kalendarz adwentowy. Codziennie od 1 grudnia aż do Wigilii na facebookowym profilu wydarzenia pojawiać się będą kolejne ciekawe dzieła artystów i lokalnych rzemieślników. Być może wśród ich prac znajdzie się coś, co wspaniale nada się na tegoroczny prezent pod choinkę dla naszych najbliższych? Warto widzieć, że Srebrny Bazar to dobra okazja do promocji tarnogórskich twórców. Organizatorzy akcji informują, że w ich harmonogramie znajdzie się jeszcze miejsce dla kilku chętnych. Wszystkich zainteresowanych zapraszają do kontaktu.

- Bardzo cieszę się, że po raz kolejny udaje nam się zorganizować ciekawą przestrzeń bazującą na wcześniejszych założeniach Żywego Srebra, mimo tego, że obecne czasy zdecydowanie temu nie sprzyjają. Przeniesienie formy jarmarkowej w przestrzeń wirtualną to dla nas kolejne wyzwanie i lekcja na przyszłość - opowiada Marcin Kuźbik, jeden z koordynatorów wydarzenia.

Co znajdziemy na Srebrnym Bazarze? Inicjatorzy uchylili rąbka tajemnicy: wśród zaangażowanych przedsiębiorstw pojawią się między innymi Larmo.pl, Daydreamrobes, czy Arigate Studio. Podczas internetowego jarmarku będziemy mieli okazję zaopatrzyć się w niepowtarzalne ubrania, biżuterię oraz elementy wystroju wnętrz. Wydarzeniu towarzyszy także aspekt charytatywny.

- Oprócz promocji lokalnych firm i twórców, będziemy zachęcać wystawców oraz naszych obserwatorów do wsparcia zbiórki dla Mikołajka Stilera, trzylatka z wadą serca HLHS. Mamy nadzieję, że oprócz organizacji wirtualnego jarmarku, uda się zrobić coś dobrego - wyjaśnia Marta Kot, współorganizatorka akcji.

Tegoroczny adwent z pewnością będzie inny od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Być może Święta przeżyjemy w bardziej kameralnej, nie tak hucznej atmosferze. Jednak, pomimo całego zamieszania związanego z pandemią, warto szukać nowych, mniej oczywistych sposobów na realizację społecznych, artystycznych czy charytatywnych przedsięwzięć. Powstający Srebrny Bazar zwraca uwagę przede wszystkim na jedną, bardzo budującą kwestię - energii i entuzjazmu tarnogórzan po prostu nie da się zatrzymać.

fot. Żywe Srebro Festiwal

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nasz samorzad jarmark

Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy. Nasz...

Przygotowania do swiat tarnowskie gory

Przygotowania do Świąt rozpoczęte. Co w tym...

Barborka tarnowskie gory 2

Tarnogórska Barbórka: nowy gwarek i górniczy dzwon

Biblioteka tarnowskie gory

Biblioteka w Tarnowskich Górach znów otwarta!

Pralnia tarnowskie gory 3

Co ma wspólnego sztuka z odplamiaczem?...

Tck koronawirus

TCK zmienia organizację wydarzeń. Co z biletami?

Dzikosc serca tck

TCK nagrodzone grantami. Szykują się nowe...