Srebrny Pociąg powraca! Odwiedzi Tarnowskie Góry, Bytom i Katowice

Srebrny pociag 11

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych zaprasza na kolejną edycję popularnej, turystycznej atrakcji. W harmonogramie wydarzenia przejazd historycznymi pociągami oraz wizyta w trzech zabytkach.

Podróż dla całej rodziny 

Tarnowskie Góry oraz ich okolice to świetne miejsce na udaną wycieczkę i dla turystów, i dla mieszkańców, w dodatku bez względu na porę roku. Jednym z największych powodów do dumy jest zabytkowa kopalnia srebra. Możemy się także poszczycić inną wyjątkową ciekawostką - czynną kolejką wąskotorową. A gdyby tak połączyć te dwie atrakcje?

Brzmi całkiem interesująco. Tak też stwierdziło Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, które postanowiło połączyć swoje siły ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Kolejami Śląskimi. Tak właśnie powstał Srebrny Pociąg - inicjatywa umożliwiająca skorzystanie z propozycji turystycznych pomysłodawców i to w ramach jednego biletu. W tym roku do współpracującego trio dołączyło jeszcze Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Chcielibyśmy poinformować, iż mimo rządowych ograniczeń dla żółtych i czerwonych stref, jutrzejszy, pierwszy kurs Srebrnego Pociągu odbędzie się zgodnie z rozkładem. Koleżanki i koledzy ze Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - SGKW Bytom i Kolei Śląskich w pełnej gotowości. My także! - oświadczają przedstawiciele kopalni.

W ramach jednego biletu będziemy mogli odbyć podróż pociągami kolei śląskich, wąskotorówką, a także zwiedzić z przewodnikiem Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Stację Bytom Karb Wąskotorowy. Uczestnicy projektu otrzymają także voucher do Sztolni Królowa Luzia, gdzie czeka na nich oprowadzanie Trasą Rodzinną. W wejściówki można się zaopatrzyć w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu kolejowym lub poprzez stronę internetową. Dostępne są bilety normalne w cenie 65 zł, oraz ulgowe w cenie 55 zł. Dzieci do lat 4 mogą podróżować za darmo. 

Akcja potrwa od 17 października do 6 grudnia we wszystkie soboty i niedziele (z wyłączeniem 1 listopada). Ze względu na warunki epidemiologiczne, w pociągu może znajdować się tylko 60 osób.

Świetna okazja dla żądnych przygód oraz miłośników aktywnego spędzania czasu! Na tory wraca Srebrny Pociąg! - zapraszają organizatorzy. - Już od 17 października będzie można odbyć niezwykłą podróż: przejechać pociągiem Kolei Śląskich z Katowic do Bytomia i z powrotem oraz pociągiem wąskotorowym z Bytomia do Tarnowskich Gór, zwiedzić wpisaną na Listę Dziedzictwa UNESCO Zabytkowa Kopalnię Srebra oraz największą i najstarszą stację kolei wąskotorowej w Polsce – Bytom Karb Wąskotorowy - dodają.

fot. Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: