Srebro dla Małgorzaty Woś. Mieszkanka gminy Świerklaniec wicemistrzynią świata w ju-jitsu

Zawodniczka z powiatu tarnogórskiego wzięła udział w rozgrywkach Pucharu Świata w Ju-jitsu. Choć nie udało jej się sięgnąć po pierwsze miejsce, do domu wróciła z medalem.

UG Świerklaniec
Malgorzata wos judo ahinsa tarnowskie gory

Gratulacje dla Małgorzaty Woś

Przed niełatwym zadaniem stanęła zawodniczka reprezentująca tarnogórski klub Judo Ahinsa. Mieszkanka gminy Świerklaniec wzięła udział w Pucharze Świata w Ju-jitsu Seniorek. Zawody miały miejsce w stolicy Czarnogóry - Podgoricy. Małgorzata Woś stanęła do walki z rywalką z Ukrainy. Polka miała utrudnione zadanie ze względu na inne zasady dozwolone w judo. Podczas zawodów można było stosować dźwignie na barki, nadgarstki, kolana i stopy, podczas gdy we wspomnianej wcześniej dyscyplinie należy się ograniczyć do dźwigni na staw łokciowy.

- Zarówno w walce eliminacyjnej, jak i w walce finałowej Gosia walczyła z tą sama zawodniczką. Utytułowaną i doświadczoną seniorką brazylijskiego ju-jitsu Ukrainką Bogdaną Golub. W finałowej walce zawodniczki wytoczyły się poza pole walki i sędzia wznowił walkę na środku maty. Nie przywrócił jednak tej samej sytuacji, w której Gosia miała przewagę. Dążąc do powtórzenia sytuacji, Gosia próbowała wrócić do poprzedniego uchwytu, ale przeciwniczka wychwyciła jej nadgarstek i wykonała bolesną dźwignię na nadgarstek, zmuszając naszą zawodniczkę do poddania się – podaje trener Polki Tadeusz Wójcik.

Mimo przegranej walki, Małgorzata Woś stanęła na drugim miejscu, zdobywając tytuł wicemistrzowski. Zawodniczce gratulujemy i życzymy coraz większych sukcesów oraz satysfakcji z samodoskonalenia.

Julia Marzec na Mistrzostwach Świata w Belgii

Może Cię zainteresować:

Nastoletnia Julia Marzec z Kalet na podium Mistrzostw Świata w Belgii!

Autor: Urszula Gołkowska

19/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon