Stara parowozownia w Krupskim Młynie czeka na metamorfozę. Inicjatorzy ogłosili zbiórkę

Zabytkowy obiekt z Krupskiego Młyna może otrzymać nowe życie. W postindustrialnych wnętrzach ma zagościć kultura i sztuka. Organizacja Frymark zaprasza wszystkich chętnych do współpracy.

MAW studio
Krupski Młyn - stara parowozownia

Stara parowozownia w nowym stylu

Organizacja Frymark, działająca w gminie Krupski Młyn, zapowiedziała interesujący projekt. Parowozownia M-37 może przejść prawdziwą metamorfozę.

- Chcemy stworzyć przestrzeń wolną od wymagań i uprzedzeń. Miejsce, gdzie każdy może bez oceniania wyrażać siebie, rozwijać swój potencjał i tworzyć. Miejsce, w którym każdy czuje się bezpiecznie. Miejsce, gdzie problemy się rozwiązuje, a nie tworzy. Przestrzeń przepełnioną muzyką, śmiechem oraz tańcem. Przestrzeń swobodnych spotkań, twórczego działania i kreatywnego myślenia - opowiadają członkowie organizacji.

Jak informuje Frymark, w parowozowni ma powstać:

  • sala koncertowa
  • sala wydarzeń non-profit
  • klubokawiarnia
  • warsztat ślusarsko-stolarski
  • biuro

Znamy już także wizualizacje projektu. Zobacz, jak w przyszłości może wyglądać ta przestrzeń w Krupskim Młynie.

Zrzutka na parowozownię

Oczywiście tak poważna inwestycja wiąże się z niemałymi kosztami. Organizacja Frymark rozpoczęła już pozyskiwanie funduszy na ten cel. Na portalu zrzutka.pl powstała internetowa zbiórka na ten cel.

- Zbiórka niniejsza przeznaczona zostanie na przygotowanie dokumentacji projektowej remontu obiektu parowozowni - stwierdzają. - Frymark dąży do zgromadzenia i pokazania w jednym miejscu artystów, rękodzielników, pasjonatów, ludzi kreatywnych, mówców, podróżników, twórców - po prostu wszystkich chętnych do działania - dodają.

Na razie akcję wsparło 27 osób, przeznaczając łączną kwotę w wysokości 1 890 zł. Docelowo organizatorzy planują pozyskanie 50 000 zł.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon