Staszic w świetle reflektorów zachwyca

Staszic w świetle reflektorów! II Liceum Ogólnokształcące rozbłysło w ramach świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.

Iluminacja Staszica kosztowała 80 tys. zł. Oświetlenie stanowi dopełnienie remontu elewacji i termomodernizacji budynku, które realizuje Powiat Tarnogórski. Starostwo wydało na odnowienie elewacji budynku 1,1 mln zł. Z kolei na termomodernizację szkoły czyli wymianę okien i oświetlania wydano 2,4 mln zł.Realizatorem iluminacji “Stasia” jest firma Qbik s.c. Pracownia Architektoniczna.

Oświetlenie szkoły jest częścią koncepcji "Srebrna Droga", która zakłada iluminację centrum miasta srebrnym, białym światłem głównych arterii zabytkowej starówki, zaczęto realizować już w 2014 roku. Całość projektu zakłada oświetlenia placów i ulic oraz niektórych budynków umiejscowionych na drodze od dworca autobusowego, a następnie prowadzących ulicami Piłsudskiego, Krakowską, Rynek, Zamkową, Gliwicką aż do Placu Gwarków i stojącego obok kościoła p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Smog tarnowskie gory

Tragiczna jakość powietrza. Dopuszczalny poziom...

Sprzet dla szpitala

Nowy sprzęt pomoże w walce z covidem

Projekt bez tytułu 5

Podsumowanie tygodnia: co nowego w Tarnowskich...

Smierc na dworcu

Śmierć na tarnogórskim dworcu. Zmarła 71-letnia...

Protest pogrzeb praw kobiet 2 jpg

Protestujący nie odpuszczają. Planują strajk...

Czerwona strefa tarnowskie gory1

Ostatni dzień w żółtej strefie. Od jutra nowe...

Alarm tarnowskie gory

W Tarnowskich Górach zabrzmi sygnał alarmowy....