Steampunkowa parada i bębny - Industriada 2021 w Zabytkowej Kopalni Srebra!

Trwa Święto Szlaku Zabytków Techniki, podczas którego każdy - nie tylko miłośnicy historii przemysłu - będą się świetnie bawić. Co działo się dziś w tarnogórskiej kopalni?

" Technika. To Was zaskoczy!"

Pod takim hasłem rozpoczęła się dziś, 11 września, tegoroczna edycja Industriady. Czy było zaskakująco? Zdecydowanie! By się przekonać, odwiedziliśmy z aparatem najsłynniejszy obiekt UNESCO w Tarnowskich Górach - Zabytkową Kopalnię Srebra.

Przywitał nas steampunkowy pochód. Postacie w strojach niczym z "Alicji w Krainie Czarów" wzbudzały powszechny entuzjazm nie tylko wśród najmłodszych. Podczas parady zaprezentowano także niesamowite pojazdy.

Gwarki Lokalnie 2021. Kogo w tym roku zobaczymy na scenie?

Dzieci wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w wielu warsztatach. Przy kopalni przez cały dzień powstawały drewniane roboty oraz tekturowe lokomotywy. Te prawdziwe można było natomiast zobaczyć i dotknąć w Skansenie Maszyn Parowych.

Zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia taneczno-muzyczne. Wszyscy chętni mogli najpierw uczestniczyć w rozgrzewce oraz porozciągać mięśnie, a następnie zagrać na wielkich bębnach. Było głośno i bardzo radośnie.

Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego już happeningu "WORK it OUT- let's dance". Uczestnicy wykonują wspólnie kilkuminutowy taniec według choreografii ułożonej specjalnie na ten dzień dla wszystkich czterdziestu zabytków techniki z całej Europy związanych z Europejskim Szlakiem Dziedzictwa Przemysłowego ERIH.

Kto się pospieszy, ten zdąży jeszcze na ostatnią atrakcję wieczoru - Silver concerto o godzinie 19:00.

Gwarki 2021 rozpoczęte. Zobacz, jak bawili się tarnogórzanie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon