SToGlarnia w Tarnowskich Górach zaprasza na warsztaty dzieci i dorosłych. Tu nauczysz się pracy z drewnem

SToGlarnia to przestrzeń pracy twórczej stworzona z myślą o amatorach starych mebli, pracy z drewnem, majsterkowiczach i samozwańczych rękodzielnikach. Zlokalizowana w Tarnowskich Górach przy ul. Księdza Józefa Wajdy 1, zaprasza na warsztaty rzemieślnicze i rękodzielnicze, dorosłych i (od niedawna) również dzieci.

STOGLARNIA do artykułu

Bogata oferta warsztatów w SToGlarni

Bogatą ofertę warsztatową kieruje między innymi do początkujących amatorów, którzy chcieliby własnym sumptem odnowić stare meble, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Podczas weekendowych warsztatów „Drugie Życie Mebli” każdy z uczestników ma okazję przejść przez wszystkie etapy odnawiania i stylizacji mebli i dzięki temu może sprawdzić, czy to coś dla niego. Zasada jest prosta: uczestnik przynosi swój mebel, który podczas warsztatów przemienia w nowszy model. A jeżeli marzy się komuś odnowienie fotela z PRL-u, to może skorzystać z oferty weekendowych „Warsztatów Tapicerowania”, gdzie pod okiem tapicera z długoletnim stażem własnoręcznie przekona się, jak odnowić tapicerkę, krok po kroku. SToGlarnia posiada też w ofercie warsztaty wprowadzające do stolarki „Drewnowanie”, podczas których uczestnik może własnoręcznie sklecić swój pierwszy przedmiot użytkowy z drewna, taki jak:

  • kwietnik stojący,
  • wieszak,
  • skrzynię,
  • półkę wiszącą na butelki i kieliszki,
  • klatkę dla świnek morskich.

Warsztaty skierowane są dla osób początkujących, a podczas warsztatów uczestnicy uczą się od podstaw, jak bezpiecznie posługiwać się narzędziami i elektronarzędziami. Zmęczenie, pot i radość - gwarantowane. W ofercie warsztatowej znajdzie się też coś dla miłośników niepowtarzalnych dodatków do wnętrz:

  • warsztaty witrażowe dla początkujących,
  • warsztaty zielonych dekoracji (las w słoiku, kokedama czy obraz z chrobotka),
  • popularne i wciąż na czasie warsztaty wyplatania makramy.

Z dodatkowych, lżejszych tematów warsztatowych dostępne są również warsztaty tworzenia i ozdabiania biżuterii czy też wyplatania wikliny papierowej. Warsztaty to nie tylko możliwość zdobycia nowych umiejętności czy też wymiany doświadczeń. To również swoista medytacja, która poprzez skupienie się na pracy fizycznej pomaga wyciszyć umysł z codziennej gonitwy myśli. A satysfakcję z owoców pracy swoich rąk nie da się porównać z niczym innym. Co warte podkreślenia, zdecydowana większość warsztatów prowadzona jest przez lokalnych twórców, którzy chętnie dzielą się swoją praktyczną wiedzą oraz doświadczeniem z uczestnikami warsztatów. SToGlarnia jest również oficjalnym przedstawicielem farb kredowych angielskiej marki Vintro Paint. Farby, sprawdzone przez właścicielkę, która wykorzystuje je do swoich realizacji, można zakupić stacjonarnie na ul. Wajdy 1, w godzinach otwarcia SToGlarni lub w sklepie online (na zakupy online SToGlarnia oferuje korzystny rabat na wszystkie nieprzecenione produkty).

Usługi odnawiania i stylizacji mebli

Właścicielka SToGlarni wykonuje również usługi odnawiania i stylizacji mebli pod konkretne zamówienia. Wykonała już wiele projektów, od tradycyjnej renowacji czyli przywrócenia dawnej świetności, aż po ciekawe i inspirujące projekty przeróbek mebli na styl glamour czy też odratowanie mebelków dziecięcych, które odnowione, kolejne lata będą służyły młodemu pokoleniu. Wyznaje zasadę: nie wyrzucaj, odnawiaj! Po co generować kolejne śmieci, skoro z powodzeniem można (te wciąż sprawne) meble użytkować. Dlatego też, łącząc swoją pasję, wiedzę i rolę przedstawiciela farb kredowych, od tego roku rozpoczęła cykl krótkich warsztatów pod nazwą: Akademia Vintro, gdzie w trakcie popołudniowych warsztatów można wypróbować farby Vintro i nauczyć się, jak poprawnie używać farb kredowych do stylizacji mebli.

Galeria Lokalnych Twórców

A dla tych, którzy nie odnajdują w sobie pasji do twórczego działania lub nie mają na to czasu, SToGlarnia uruchomiła jakiś czas temu Galerię Lokalnych Twórców. W Galerii można znaleźć nietuzinkowe przedmioty, niepowtarzalne egzemplarze, m.in. coś dla koneserów dobrego dizajnu i miłośniczek oryginalnej biżuterii. Nietypowe pomysły na prezent są dostępne w sprzedaży stacjonarnej jak i w sklepie online.

Stoglarnia mieści się w samym Centrum Tarnowskich Gór, boczna uliczka od Rynku, na ul. Księdza Józefa Wajdy pod numerem 1.

https://www.facebook.com/stogl...

https://stoglarnia.pl/kontakt/

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon