Strażacka akcja kalendarzowa zakończona sukcesem. Zebrali rekordową kwotę

Druhowie z Żyglinka goszczą i odmierzają czas w niejednym domu. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia wyszła wyjątkowo dobrze. Dzięki niej strażacy mogli zakupić nowy sprzęt.

Kalendarz z OPS Żyglinek

Także pod koniec 2022 roku druhowie z Miasteczka Śląskiego przygotowali wyjątkowy kalendarz. Widnieje na nim zastęp OSP i budynek remizy. W listopadzie strażacy roznosili kalendarze i prowadzili zbiórkę. Inicjatywa zakończyła się sukcesem. Dzięki hojności mieszkańców powiatu udało się zebrać rekordową kwotę 9 227,31 zł. Środki te pozwoliły na nabycie nowego sprzętu. OSP zainwestowała w ubranie specjalne typu Nomex oraz aparat ochrony dróg oddechowych MSA Auer. W planach jest także zakup zestawu podpór do stabilizacji.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania rekordowej kwoty! Dziękujemy również wszystkim sponsorom, dzięki którym kalendarz powstał! - cieszą się ochotnicy.

Podobna akcja miała miejsce rok temu. Druhom udało się wtedy uzbierać 4 938,40 zł. Pozyskane środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu. Wyposażenie OSP powiększyło się o ciężki zestaw do ratownictwa technicznego LUKAS.

- Serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną darowiznę! Dzięki Państwu możemy się rozwijać oraz podnosić poziom bezpieczeństwa naszej gminy - dodają strażacy.
OSP Żyglinek

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon