Strefa relaksu przy ulicy Krakowskiej. Co nowego pojawi się w Tarnowskich Górach

Urząd Miasta zaprezentował wizualizację planowanej "strefy relaksu", jaka powstanie przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, Lompy i Krakowskiej. Ma to być przestrzeń łącząca przyrodę z miejską infrastrukturą.

Tarnowskie gory inwestycje 2021 Easy Resize com

Więcej zieleni, mniej samochodów

Już za niedługo miejsce, które kojarzyło się nam od kilku miesięcy głównie z Pogrzebem praw kobiet w Tarnowskich Górach, przejdzie znaczą metamorfozę. Tuż obok rynku powstanie przestrzeń do odpoczynku. Co nowego się tam pojawi?

Z pewnością wielu mieszkańców ucieszy się na wieść o ławkach, solarnej stacji do ładowania telefonów oraz większej ilości zieleń. Niestety obawy może budzić fakt, że mała infrastruktura będzie zaprojektowana "w stylistyce podobnej do ławek i stojaków, które pojawiły się niedawno na Rynku", ale zdecydowanie nie zyskały aprobaty tarnogórzan.

Władze miasta planowały jeszcze zainwestować w budowę drewnianego podestu. Realizacja tego pomysłu została na razie wstrzymana z powodu planowanego remontu nawierzchni ulicy Piastowskiej.

- Oddajemy miasto mieszkańcom, zabieramy samochodom – mówi Arkadiusz Czech. - Skoro strefa nie jest wykorzystana, postanowiliśmy urządzić w niej strefę zieleni i relaksu – wyjaśnia burmistrz miasta.
Z nowej infrastruktury będziemy mogli skorzystać prawdopodobnie już w połowie tego miesiąca, a więc w czasie, kiedy nastąpią znaczne poluzowania obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych. Przypominamy, że od 15 maja:
  • nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu
  • otworzą się ogródki przy lokalach gastronomicznych
  • powróci możliwość organizowania imprez okolicznościowych (do 25 osób)
  • dzieci i młodzież powrócą do szkół w trybie hybrydowym

Aktualnie w naszym mieście powstaje wiele projektów, które w przyszłości zmienią znany nam krajobraz Tarnowskich Gór.

Skwer przed Halą Targową. Zobacz, jak będzie wyglądał! [GALERIA]

Mural w Tarnowskich Górach. Głosowanie rozpoczęte!

Tarnowskie Góry. Prace drogowe przy ul. Sobieskiego. Objazd już wyznaczony

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon