Strzybnica i Osada Jana biorą sprawy w swoje ręce. Mieszkańcy sami posprzątali dzielnice

Z okazji Dnia Ziemi w naszym mieście odbyły się dwa wydarzenia proekologiczne. Oprócz pracy na rzecz środowiska, wolontariusze dobrze się bawili.

Dzień Ziemi w Tarnowskich Górach

W sobotę, 22 kwietnia, na całym świecie podejmowano różnego rodzaju inicjatywy mające na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z ekologią, ochroną przyrody i zrównoważonym rozwojem. Podobnych akcji nie zabrakło również w naszym mieście.

W Strzybnicy Rada Dzielnicy zorganizowała sprzątanie okolicy. Chętnych nie brakowało, wśród nich także reprezentantów młodego pokolenia. Oprócz zbierania śmieci, ustawiono także tabliczki przypominające o prawidłowych zachowaniach szanujących środowisko naturalne. Na zakończenie wydarzenia odbyła się integracja z poczęstunkiem.

- Każda kolejna akcja przyciąga coraz więcej ludzi chcących czystości wokół, a co bardzo cieszy - jest coraz więcej młodzieży, której się chce poświęcić swój czas nie na telefon, a na to, żeby było ładniej - stwierdzają organizatorzy. - Do następnego! Szykujcie się na koniec lata lub początek jesieni, żeby tradycji stało się zadość - dodają.

Podobny event miał miejsce na Osadzie Jana. Za organizację odpowiadało Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie. Przed południem odbyło się wspólne sprzątanie Parku Piny. Następnie przy SP nr 10 miał miejsce piknik rodzinny. Podczas niego najmłodsi mogli skorzystać z gier, warsztatów, animacji, poszaleć na dmuchanym zamku czy zjeść watę cukrową.

- Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i każdemu, kto pomógł nam w organizacji wczorajszego [22.04.2023] dnia. Dziękujemy za wiele miłych, ciepłych słów. Do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu Ziemi - cieszą się inicjatorzy akcji.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon