Strzybnica zaprasza na wspólne strojenie choinki. Zbiórka udała się na 250%!

Jedna z dzielnic naszego miasta organizuje wspólne spotkanie przy świątecznym drzewku. Będzie strojenie, zacieśnianie relacji sąsiedzkich i dużo dobrej zabawy.

Urszula Gołkowska
Choinka w Strzybnicy

Akcja "Lampki" zakończona sukcesem

Strzybnickie przygotowanie choinki to już druga edycja wydarzenia, które w zeszłym roku cieszyło się niemałym zainteresowaniem. Była to inicjatywa samych mieszkańców. Tarnogórzanie przynieśli własne ozdoby do dekoracji, a przy okazji miło spędzili czas przy wspólnej pracy i małym poczęstunku. W efekcie finalnym udało im się zorganizować oraz przystroić choinkę, która cieszyła oczy nie tylko najmłodszych.

W tym roku w listopadzie rozpoczęły się przygotowania do powtórzenia wydarzenia. Organizatorzy ogłosili zbiórkę na zakup lampek.

- Grudzień tuż tuż, a jak grudzień to i choinkę trzeba ustroić. Niestety ze względów prawnych i ekonomicznych nie możemy podłączyć się do sieci, dlatego też po rozmowach z Wami ogłaszamy zbiórkę na zakup ledowych lampek solarnych - informowali przedstawiciele dzielnicy.

Wiadomo było, iż strzybniczanie z pewnością pomogą, ale chyba nikt nie spodziewał się, że aż tak szybko. Cel zrzutki - 300 złotych - został osiągnięty w ekspresowym tempie. Aktualnie na koncie zbiórki jest już 250% zaplanowanej kwoty. Akcja trwa nadal i zainteresowani wciąż mogą dołożyć cegiełkę do wspólnej sprawy.

- Na lampki już jest. A o tym, co jeszcze będzie, zadecyduje kwota końcowa. Może uda się zakupić opaski odblaskowe dla mieszkańców w ramach prezentu? Wszystko zależy od nas. Dobrze, że jesteście! - cieszą się przedstawiciele dzielnicy.

II strzybnickie strojenie choinki

Już dziś organizatorzy akcji zapraszają, by zarezerwować sobie trochę czasu w grudniu na wspólne przygotowanie drzewka. Spotkanie zaplanowano na 9 grudnia (piątek). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 przy ulicy Armii Krajowej 8. Jak zapowiadają pomysłodawcy, na gości czekać będą niespodzianki.

Jak wyglądała zeszłoroczna edycja akcji i przygotowana wtedy choinka? Zobaczcie w poniższej galerii zdjęć!

Choinka w Strzybnicy

Może Cię zainteresować:

Świąteczne drzewko w Strzybnicy. To dzieło samych mieszkańców

Autor: Urszula Gołkowska

11/12/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon