Styczniowa Mania Podróżowania. Tym razem zobaczymy Gwineę

Stara Stajnia u Wojtachy zaprasza na kolejne podróżnicze spotkanie. W tym miesiącu celem będzie Afryka Zachodnia.

Urszula Gołkowska
Stara Stajnia u Wojtachy, Tarnowskie Góry

Mania Podróżowania 2022

Dużą popularnością cieszą się cykliczne wydarzenia, jakie odbywają się w jednej z tarnogórskich restauracji. Każdego miesiąca uczestnicy odwiedzają inny zakątek świata, a ich przewodnikami są osoby, które widziały go na własne oczy. Wstęp na spotkania jest wolny.

W styczniu organizatorzy zapraszają nas do Gwinei. O tym afrykańskim kraju i swojej podróży opowie Wioletta Piątek.

- Rzuca się w oczy feeria barw, mieszkańcy ubierają się bardzo kolorowo, są zawsze uśmiechnięci, biedni materialnie, ale bogaci wewnętrznie. Bardzo dużo rozmawiają ze sobą i turystami. Nie krępują się barierą językową, dzieci są bardzo ciekawe białego człowieka, którego nazywają Tubabu. Życie toczy się wokół małych glinianych chatek, gdzie żyje kilkunastoosobowa rodzina. Zarażają optymizmem, radością życia, wzajemną pomocą oraz ogromnym szacunkiem dla starszych osób - opowiada prelegentka.

Spotkanie rozpocznie się 20 stycznia o godzinie 19:00 w Starej Stajni u Wojtachy (ul. Ratuszowa 8).

Po wykładzie na zainteresowanych czeka dodatkowa atrakcja. Będą mogli spróbować swoich sił w grze na afrykańskich bębnach. Warsztaty płatne 10 zł za osobę. Chętni proszeni są o wcześniejszy kontakt poprzez facebookowy profil T.G. Mania Podróżowania.

Koncertowy styczeń 2022. Sprawdź, kiedy i gdzie odbędą się ciekawe wydarzenia muzyczne

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon