Stypendia dla biol-chemów z Tarnowskich Gór. Jest jeden warunek...

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny zawarły porozumienie. Razem będą promować uczelnię wśród naszych licealistów.

Umowa już podpisana

W ubiegły piątek, 21 maja, władze powiatu, reprezentowane przez starostę Krystynę Kosmalę oraz Stanisława Torbusa, członka Zarządu, podpisały porozumienie z Rektorem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n.med. Tomaszem Szczepańskim. Umowa dotyczy promocji kierunków medycznych wśród nastolatków z Tarnowskich Gór i okolic.

- Bardzo się cieszę z zawartego porozumienia, zwłaszcza że wśród młodzieży powiatu tarnogórskiego studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym cieszą się dużą popularnością. Chcemy wzmocnić te więzi – mówiła starosta Krystyna Kosmala.
Zamierzamy pokazywać wydarzenia promujące naukę i przedstawiać korzyści, jakie niesie za sobą studiowanie kierunków medycznych w SUM – dodawał Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański.

Kto chętny na medycynę?

Matury 2021 już za nami. Z pewnością wiele osób z klas o profilu biologiczno-chemicznym z niecierpliwością czeka na wyniki egzaminu dojrzałości. Stres jest w pełni zrozumiały: chętnych na studia lekarskie nie brakuje, a miejsc nie tak dużo, liczy się każdy zdobyty punkt. Niestety nieco inaczej sytuacja wygląda na kierunkach takich jak pielęgniarstwo, a osoby pracujące w szpitalach często mówią o brakach kadrowych na tych stanowiskach.

Ostatnie miesiące bardzo dobitnie pokazały, jak ważne i potrzebne są kadry medyczne. Dzisiejsze porozumienie uważamy za pierwszy krok na drodze ku zwiększeniu tych kadr w placówkach naszego powiatu, a w szczególności naszego szpitala. Najbardziej zależy nam, aby nasza młodzież kontynuowała naukę na kierunkach: lekarskim, pielęgniarskim i położniczym – wyjaśniała Starosta Krystyna Kosmala.

Porozumienie między powiatem i uczelnią ma na celu nie tylko promowanie kierunków medycznych, ale przede wszystkim rozpoczęcie studiów w Katowicach.

- To świetny krok w przyszłość, oparty na konkretach i wspólnych priorytetach. Zależy nam, by młodzież z naszego regionu studiowała w naszej uczelni. Chcemy zaproponować tak atrakcyjne warunki nauki, by wybór padł właśnie na nas – podkreśla prof. Oskar Kowalski, prorektor SUM ds. promocji, kształcenia podyplomowego i ustawicznego.

Stypendia dla biol-chemów

Dla licealistów z powiatu tarnogórskiego, którzy swoją przyszłość wiążą ze studiami medycznymi w Katowicach, mamy dobrą wiadomość. W planach jest przyznawanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów, a jednocześnie przyszłych studentów SUM.

Porozumienie otwiera nam drogę do wielu wspólnych programów edukacyjnych oraz umożliwia ufundowanie przez Powiat stypendiów dla najlepszych absolwentów naszych szkół, którzy dostaną się na kierunki medyczne – wyjaśnia starosta.

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon