Sukces tarnogórzanki na Łódź Design Festival. Zofia Hernas w finale!

Pochodząca z Tarnowskich Gór Zofia Hernas dostała się do finału międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów na Łódź Design Festival - MAKE ME.

Piękne i pożyteczne

- Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów, którzy są gotowi do startu - opowiadają twórcy wydarzenia.

W tym roku w międzynarodowym gronie finalistów znalazła się także reprezentantka naszego miasta. Zofia Hernas tak wysokie wyróżnienie zdobyła dzięki swojemu projektowi "Malu - dziecięcy holter EKG".

- Na podstawie konsultacji z kardiologami dziecięcymi, rodzicami dzieci z wadami serca oraz specjalistami od technologii medycznych powstał projekt Malu, który stanowi innowacyjne rozwiązanie na rynku sprzętów medycznych. Produkt składa się z kamizelki utrzymującej holter na klatce piersiowej oraz rejestratora dostosowanego kształtem do dzieci. Kamizelka posiada część centralną wykonaną z silikonu medycznego i doczepiane do niej regulowane, tekstylne szelki. Część środkowa odpowiada za stabilizację i schowanie nadmiaru kabli oraz posiada miejsce na rejestrator. Regulowane szelki umożliwiają dostosowanie produktu do różnych grup wiekowych odbiorców. Rejestrator ma obły, trójkątny kształt, z jednym przyciskiem włączania/wyłączania, na każdym rogu urządzenia umieszczone są diody, które informują użytkownika o końcu badania, problemach z elektrodą, naładowaniu i rozładowaniu baterii - czytamy w opisie produktu.

Autorka projektu ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Swoje umiejętności doskonaliła w Pracowni Projektowania Produktu, Projektowania Ergonomicznego oraz Pracowni Ceramiki. Zanim jednak Zofia Hernas rozpoczęła swoje kształcenie na uczelni wyższej, uczęszczała do II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach.

Tarnogórzance gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów oraz rozwijania swojej pasji.

fot. makeme.lodzdesign.com

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon