Świadkowie zapobiegli tragedii na drodze. Zatrzymali pijanego kierowcę

Wczoraj, 30 grudnia, pewien 22-latek postanowił wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Ujęli go inni uczestnicy ruchu.

Tarnowskie Góry, zatrzymanie pijanego kierowcy

Zatrzymanie na Zagórskiej

Sylwestrowy czas niestety często skłania do niebezpiecznych, nieprzemyślanych zachowań. Na drogach nie zawsze jest bezpiecznie. Jednego z kierowców, który stwarzał realne zagrożenie na jezdni, zatrzymali policjanci. Wcześniej jednak doszło do obywatelskiego ujęcia.

Około godziny 20:00 ulicą Zagórską poruszał się pojazd marki Opel Vectra. Kierujący nim mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, co zwróciło uwagę innych uczestników ruchu. 22-latek najechał nawet na tył mercedesa. Świadkowie zdarzenia zdecydowanie zareagowali. Uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia zgłaszających. Zatrzymany mężczyzna był pijany. W jego organizmie znajdowały się prawie trzy promile alkoholu. Na dodatek mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz dwa lata w więzieniu.

- Policjanci kierują słowa uznania za obywatelską postawę świadków, którzy zareagowali na pijanego kierowcę i aby nie dopuścić do tragedii na drodze, udaremnili mu dalszą jazdę. Zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać kolejnego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie! – apelują mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry wypadek na ul. Zagórskiej

Tarnowskie Góry. Zderzenie na ulicy Zagórskiej

Tarnowskie Góry, ulica Zagórska - pijany kierowca

Pościg ulicami Tarnowskich Gór. Kierowca wjechał w radiowóz

Tarnowskie Góry - wypadek na ulicy Zagórskiej

Tarnowskie Góry. Wypadek na przejściu dla pieszych

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Tarnowskie Góry. Kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Pijany kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach

Wsiadł za kierownicę. W organizmie miał 3 promile alkoholu

Zbroslawice pijany kierowca

Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca zatrzymany