Świąteczna wystawa, koncert, spotkania - styczeń w Muzeum w Tarnowskich Górach

Repertuar artystycznych eventów w tym miesiącu nie jest krótki. Na swoje wydarzenia zaprasza miedzy innymi tarnogórskie muzeum. Na co można wybrać się styczniu?

Muzeum w Tarnowskich Górach
Muzeum tarnowskie góry wystawa

"Rzeźbione igłą. Szopki Jana Drechslera"

W grudniu otwarto nową wystawę czasową. Ma ona ścisły związek z obchodzonymi niedawno świętami. Trwając w bożonarodzeniowej atmosferze możemy odwiedzić ekspozycję ciekawych szopek, które powstały ze... sznurka. Autorem jest Jan Drechsler - znany w naszym mieście twórca wizualny, poeta i prozaik.

- Jego pierwsze bożonarodzeniowe stajenki w tej technice powstały ponad dwie dekady temu. Motywacją był konkurs organizowany przez… Muzeum w Tarnowskich Górach. W powstających przez lata pracach odnaleźć można wiele motywów tarnogórskich, a także odwołań do otaczającej rzeczywistości. Wiele z nich zadziwia nietypową formą i dopracowanymi detalami, a także pobudza do refleksji. Głębokiemu przeżywaniu okresu świąteczno-noworocznego pomogą też teksty pastorałek Jana Drechslera, które są nierozłącznym elementem wystawy - opowiadają muzealnicy.

Wystawa będzie dostępna do 29 stycznia w godzinach otwarcia Muzeum. W tym miesiącu odbędą się także dwa oprowadzania kuratorskie po wystawie. Wydarzenia zostały zaplanowane na 8 i 29 stycznia o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza

Wystawy stała i czasowa to niejedyne atrakcje, jakie czekają nas w tym miesiącu. Muzeum zaprasza na kilka wieczorów z muzyką i historią.

15 stycznia obędzie się spotkanie z prof. dr hab. Urszulą Mazurczak, które poprowadzi Sylwester Strzałkowski. Gość wydarzenia jest historykiem sztuki specjalizującą się w twórczości średniowiecznej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

Tydzień później, 22 stycznia, o godzinie 11:00 Muzeum zaprasza na Koncert pod Renesansowym Stropem. Tematem przewodnim stanie się hasło: "Piosenka jest dobra na wszystko…". Przed gośćmi wystąpi Kameralny Zespół Wokalny In Tempore pod dyrekcją Bartłomieja Kwiatkowskiego. Dostępne są bilety w cenie 20 zł.

Na zakończenie miesiąca tarnogórscy muzealnicy proponują wycieczkę. 28 stycznia odbędzie się wyjazd do Katowic. Uczestnicy zobaczą wystawę „Witkacy i inspiracje” w Muzeum Historii Katowic. W planie także oprowadzanie kuratorskie. Liczba miejsc ograniczona. Na zainteresowanych czekają bilety w cenie 70 zł.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon