Świąteczne drzewko w Strzybnicy. To dzieło samych mieszkańców

Przy ulicy Armii Krajowej stanęła wielka choinka. Zadbali o to sami tarnogórzanie.

Choinka w Strzybnicy

Rada Dzielnicy Strzybnica zaprosiła wszystkich zainteresowanych na wydarzenie "I strojenie choinki na spontanie". Spotkanie odbyło się wczoraj, 10 grudnia. Przy ulicy Armii Krajowej, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 13, stanęło sporej wysokości drzewo. Przybyli mieszkańcy dzielnicy udekorowali je własnymi ozdobami.

- Mamy to! Nasza pierwsza wspólnie ubrana choinka inna niż wszystkie, ale taka nasza, taka, jaką chcieliśmy mieć - cieszą się organizatorzy spotkania.
- Dziękujemy z całego Robertowi Sobczakowi za pomysł i impuls do działania, Krzysztofowi Michalskiemu za zwyżkę, Agnieszce Pyrek za grzańca i nagłośnienie, a Restauracji Qualitass za przepyszny barszczyk i grzybową oraz serniczek i makowiec. I przede wszystkim Wam Kochani Mieszkańcy, którzy przyszliście na nasze spontaniczne przedświąteczne spotkanie. Mając takich ludzi wokół można góry przenosić! - cieszą się.

Zdjęcia przystrojonej choinki można zobaczyć w poniższej galerii.

Ozdoby w każdej dzielnicy?

Centrum naszego miasta jest już pięknie przygotowane do świąt. Mieszkańcy pytają jednak, co z pozostałymi dzielnicami. Głos w tej sprawie zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik (Inicjatywa Obywatelska).

- Jestem po rozmowie z Naczelnikiem, który zajmuje się oświetleniem świątecznym w naszych Tarnowskich Górach i w przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na wszystkie dzielnice. Tak więc w przyszłym roku w każdej dzielnicy będzie element świąteczny - zapowiada radny.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon