Świąteczny Koncert Muzyki Filmowej w Pałacu w Rybnej już w niedzielę. Łapcie bezpłatne wejściówki!

W najbliższy weekend w Tarnowskich Górach czeka nas spotkanie z dobrą muzyką w zimowych klimatach. Będzie coś dla melomanów i miłośników kina. Wystarczy tylko zarezerwować miejsce.

Koncert palac rybna

Świąteczny Koncert Muzyki Filmowej w Pałacu w Rybnej

W ten wyjątkowy czas grudniowych przygotowań tarnogórzanie i inni goście są zaproszeni na zimowe wydarzenie. W Pałacu w Rybnej odbędzie się koncert w wykonaniu artystek z grupy Yes I duo.

- To zespół muzyczny, którego początki sięgają roku 2018. Założycielkami zespołu są Monika Pietrzak i Joanna Chudyba. Ich fascynacja muzyką kameralną oraz niepowtarzalnym brzmieniem fletu i skrzypiec zaowocowała powstaniem tego wyjątkowego duetu. W miarę upływu czasu zespół ewoluował, a ich pasja zaowocowała rozbudową składu. Dołączyły do grupy wyjątkowe talenty: wokalistka oraz wiolonczelistka, których umiejętności i wrażliwość wpisują się w misję tworzenia niepowtarzalnych muzycznych emocji - zapowiadają organizatorzy.

10 grudnia w Pałacu w Rybnej usłyszymy słynne świąteczne utwory. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00. W programie znajdziemy między innymi: "Somewhere in my Memory" (John Williams), "Jingle Bells Rock", "All I Want for Christmas is You" (Mariah Carey), "It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas" (Michael Bublé), "Driving Home for Christmas" (Chris Rea), "Feliz Navidad" (José Feliciano), "Silent Night". Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Miejsca zarezerwujemy, dzwoniąc pod numer: 32 284 18 37.

Organizatorami koncertu są Tarnogórskie Kino Plenerowe i radny Robert Mrozek. Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

Kino w pałacu

Już jutro, 8 grudnia, w Rybnej spotkają się miłośnicy filmowych wieczorów. W pałacowych wnętrzach odbędą się seanse o tematyce - oczywiście - świątecznej. Wstęp wolny! Wydarzenie rozpocznie produkcja familijna. Na ekranie pojawi się jeden z najpopularniejszych grudniowych filmów - "Kevin sam w domu". Projekcja wystartuje o godzinie 18:00.

8-letni Kevin McCalister (Macaulay Culkin) staje się "panem na włościach", gdy jego rodzina w ferworze pakowania zapomina go zabrać na świąteczne ferie. To co z pozoru wydawało się być spełnieniem marzeń: nie ma rodziców, nie ma strofowania, jest pełna swoboda i żadnych awantur, stało się prawdziwym utrapieniem - czytamy w opisie.

Natomiast o godzinie 19:45 rozpocznie się seans dla starszych widzów. W planie film "Holiday".

Holiday to niezwykła komedia romantyczna z 2006 roku z fantastyczną obsadą (Cameron Diaz, Kate Winslet, Jack Black oraz Jude Law), prezentująca widzom dwie wyjątkowe kobiety, które decydują się zamienić domami na okres świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie ich życie zmieni się całkowicie - podaje opis.

Filmowe wieczory odbędą się także 12 (wtorek) i 19 grudnia (wtorek). Na gości czekać będzie dodatkowa atrakcja w postaci pizzy.

Tarnowskie gory kino palac rybna

Może Cię zainteresować:

Grudniowe wieczory filmowe w Tarnowskich Górach. Rusza kino w Rybnej

Autor: Urszula Gołkowska

04/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon