Świerklaniec od podszewki - fabularyzowane zwiedzanie Parku w Świerklańcu

Stowarzyszenie Góry Kultury zaprasza na nietypowe zwiedzanie dawnych posiadłości Donnersmarcków. Kiedy odbędzie się pierwszy spacer?

Projekt bez tytułu6

Spotkanie z Guido i Blanką

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników Parku w Świerklańcu. Już w najbliższa niedzielę odbędzie się pierwsze z wyjątkowych spotkań, podczas których będziemy mogli bliżej poznać dzieje tego miejsca i losy jego dawnych właścicieli.

- Wydarzenie polega na zwiedzaniu wybranych lokalizacji świerklanieckiego parku, ze szczególnym uwzględnieniem Domu Kawalera oraz tarasów nieistniejącego Pałacu - opowiadają organizatorzy. - Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który podczas spaceru opowiada historię Donnersmarcków oraz koleje losu parkowych zabudowań. Niewątpliwą atrakcją trasy zwiedzania są fabularyzowane historie odgrywane przez aktorów przebranych za autentyczne postacie związane ze świerklanieckimi włościami - dodają.

Zaplanowano 6 spacerów po zabytkowym parku:

  • 4 lipca, godz. 15:00 i 17:00
  • 17 lipca, godz. 15:00 i 17:00
  • 1 sierpnia, godz. 15:00 i 17:00

Udział w spacerach jest bezpłatny, jednak obowiązuje limit miejsc. Zapisy przyjmowane są mailowo (kontakt@gorykultury.com) oraz telefonicznie (32 284 40 96, 32 390 21 57).

- Zwiedzanie to kontynuacja działania rozpoczętego przez Stowarzyszenie podczas Industriady w 2019 roku. Zwiedzanie przyciągnęło mieszkańców powiatu oraz pasjonatów historii z całego województwa. Była to niepowtarzalna okazja do zwiedzenia obiektów z przewodnikiem - wspominają pomysłodawcy i zapraszają do Świerklańca.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon