Świerklaniec zaprasza na tajemniczy spacer po Parku. Przed nami Noc Sów

Szykuje się ciekawe wydarzenie nie tylko dla miłośników ornitologii. Stowarzyszenie Wrazidlok organizuje wspólny spacer w poszukiwaniu sów. Wyjście poprzedzi spotkanie poświęcone tym owianym tajemnicą ptakom.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry 2023 01 31 T091541 175

Noc Sów w Świerklańcu

Już w najbliższą sobotę, 4 lutego, odbędzie się wyjątkowa nocna wyprawa. Jej uczestnicy wyruszą na poszukiwanie sów w Parku w Świerklańcu. To część ogólnopolskie akcji Stowarzyszenia Jestem na pTAK.

- Dzięki współpracy z wolontariuszami ornitologami, edukatorami i pasjonatami ptaków wspólnie odkrywamy świat sów, opowiadamy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznajemy metody badań i ochrony sów oraz dowiadujemy się, jak dużą rolę pełniły w naszej kulturze i legendach. Co więcej, wychodzimy w teren, gdzie nasłuchujemy, obserwujemy i poznajemy sowy - opowiadają pomysłodawcy akcji.

W Świerklańcu wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Uczestnicy wysłuchają najpierw gawędy dr Łukasza Zimnocha na temat sów w przestrzeni publicznej. Następnie zaplanowano prezentację i wykład Szymona Kusia, przyrodnika i historyka, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najbardziej ekscytującą częścią spotkania będzie nastrojowy spacer po parku i poszukiwanie nocnych ptaków.

- Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym majestatycznym ptakom. W lutym rozpoczyna się okres godowy puszczyków i puchaczy, kto wie, może i nam uda się usłyszeć ich pohukiwanie - zapraszają organizatorzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon