Święta Bożego Narodzenia w pałacu. Świerklaniec zaprasza na wspólne kolędowanie

W tym wyjątkowym czasie Stowarzyszenie Wrazidlok i Urząd Gminy organizują tematyczny koncert w zabytkowych wnętrzach. Usłyszymy najpopularniejsze świąteczne utwory oraz dowiemy się czegoś o tradycjach z różnych stron świata.

UG Świerklaniec
Palac kawalera swierklaniec koncert

Koncert kolęd w Pałacu Kawalera

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj spędzamy w gronie rodziny lub przyjaciół. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości czy po prostu chcielibyśmy urozmaicić ten czas - Świerklaniec ma specjalną propozycję. 26 grudnia w Pałacu Kawalera odbędzie się wyjątkowy koncert. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00.

- Koncert kolęd przeplatany przez prowadzącego opowieściami o świątecznych zwyczajach z różnych stron świata. W tym dniu pokażemy także nowe wyposażenie pokoju tarasowego, na które składają się antyczne meble: olbrzymia biblioteka, stół z mosiężnymi okuciami, cztery krzesła i kanapa, bogato zdobione lustro, a do tego inkrustowana i intarsjowana komoda - zapraszają organizatorzy.

Przed publicznością wystąpi trio w składzie: Tatiana Raimann–Kosińska, Aleksandra Krawiec, Natalia Czempik. Przez kolejne części koncertu poprowadzi gości Łukasz Zimnoch. W programie znalazły się kolędy: Cicha noc, Bóg się rodzi, Bóg Wam zapłać panie gospodarzu, Z Narodzenia Pana, My też pastuszkowie, Gore gwiazda, Dzisiaj w Betlejem, Lulajże Jezuniu, O gwiazdo betlejemska, Anioł pasterzom mówił, Za kolędę dziękujemy. Organizatorzy proszą o cegiełkę w wysokości 20 zł na rzecz Stowarzyszenia Wrazidlok.

Miasteczko slaskie sylwester 2023

Może Cię zainteresować:

Sylwester w Parku Rubina? Miasteczko Śląskie zaprasza na wspólną zabawę

Autor: Urszula Gołkowska

05/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon