Święta w tarnogórskim szpitalu. Kartki, prezenty i życzenia od mieszkańców dla pacjentów i personelu

Spędzenie tak wyjątkowego czasu jak święta z dala od najbliższych z pewnością nie jest łatwe. Tarnogórzanie postarali się jednak, by wnieść do placówki medycznej trochę radości.

Prezenty dla pacjentów

Zanim jeszcze maluchy zaczną wyczekiwać prezentów pod świąteczną choinką, przychodzi do nich św. Mikołaj. Tak było także w tym roku. Małych pacjentów WSP odwiedził oczekiwany gość.

- Sanie, którymi przybył wraz ze Śnieżynkami nie umknęły uwadze nie tylko najmłodszym pacjentom, ale także i tym starszym. Gdy odwzajemnił pozdrowienia, które były wysyłane ze szpitalnych okien, wyruszył w dalszą podróż! Serdecznie dziękujemy Dziełu Świętego Mikołaja, za to, że kolejny raz pamiętaliście o naszych pacjentach! Nisko się Wam kłaniamy! - wspominają pracownicy placówki.

W akcję włączyli się także członkowie Fundacji Rozbark.

Dzięki zaangażowaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach i ich rodziców na ręce Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Pediatrii trafiły świąteczne podarunki dla dzieci. Udało zebrać się książki oraz 73 maskotki z serii Gang Swojaków.

- Akcja trwała od października do końca listopada i polegała na zbieraniu i przekazaniu radzie naklejek z Biedronki. Naklejki trafiały do nas w różny sposób - pocztą, do prywatnych skrzynek pocztowych naszych członków, osobiście, ale niewątpliwie najbardziej zaangażowali się w tym roku uczniowie SP 10. To właśnie tam zebrano prawie 60 maskotek - opowiadają członkowie Rady Dzielnicy Osada Jana, którzy koordynowali akcję.

Nie mogło obejść się także bez tradycyjnego symbolu świąt - choinki. Tę ofiarowało szpitalowi Nadleśnictwo Katowice.

Do pacjentów trafiły również ręcznie robione kartki świąteczne. Przygotowały je dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tąpkowicach. Podobne upominki zorganizowali uczniowie II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach.

- Dostarczyliśmy pacjentom chorym na covid, którzy niestety obecnie nie mogą zobaczyć się z rodziną, kartki świąteczne, aby umilić im ten czas - wspominali licealiści.

Firma Biofarm wsparła pacjentów dostarczając torby jabłek i czekolad. Natomiast pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ofiarowali kolorową pościel i nebulizatory. Dary trafiły na Oddział Pediatrii.

Wsparcie dla pracowników

Nie zapomniano też o osobach, które każdego dnia służą pacjentom. Nauczyciele z II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach przekazali im upominki.

- Pani profesor Wtorek i pani profesor Wieczorek w imieniu wszystkich nauczycieli wręczyły kadrze szpitala słodkie poczęstunki, aby osłodzić czas Świąt personelowi, który przez święta pracuje w szpitalu - opowiadają uczniowie liceum.

WSP otrzymał także inną, nietypową pomoc.

- Pan Andrzej Kłosek pięknie odnowił fotele dla personelu Oddziału Intensywnej Terapii, za co z całego serca dziękujemy w imieniu Zarządu i personelu - informują pracownicy placówki.

Do szpitala trafiło także Światełko Betlejemskie - płomień z Groty Narodzenia w betlejemskiej bazylice, który przekazywany jest przez harcerzy i skautów w ramach adwentowej sztafety. Światełko dotarło do WSP w przeddzień Wigilii.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon