Święto kolorów zawita do Miasteczka Śląskiego

Duża dawka radości i mocy kolorów czeka nas już 19 września. To właśnie wtedy na terenie Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Gałczyńskiego w Miasteczku Śląskim odbędzie się Holi Święto Kolorów. Czego możemy spodziewać się w tym roku?

13

Hinduska tradycja

Holi to święto radości i wiosny wywodzące się z hinduskiej kultury. Tradycyjnie obchodzone jest w dniu pełni księżyca na przełomie lutego i marca. Święto rozpoczynało się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierali się by tańczyć i śpiewać . Nazajutrz organizowany był festiwal kolorów, podczas którego ludzie obrzucali się kolorowymi proszkami bądź wylewali na siebie farby. Początkowo był to obrządek tylko dla mieszkańców Indii i Nepalu, aczkolwiek obecnie został rozpowszechniony na terenie Europy i Ameryki Północnej.

Święto kolorów

Co oferuje nam wydarzenie? Przede wszystkim moc zabawy. Na imprezie nie zabraknie waty cukrowej i innych przekąsek. O oprawę muzyczną zadbają doświadczeni DJ-e. Proszki, które są wykorzystywane do cogodzinnych wyrzutów będzie można nabyć tylko na terenie imprezy. Są certyfikowane, nietoksyczne i przyjazne dla skóry. Składają się z: mąki kukurydzianej, talku i naturalnych barwników spożywczych. Ze względu bezpieczeństwa nie można wnosić na teren imprezy innego rodzaju proszków.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Pojawią się również stoiska w których będzie można nabyć kolorowe okulary czy strefa foodtucków dla festiwalowych głodomorów. Jak należy się ubrać? Feria barw najbardziej będzie widoczne na białych ubraniach. Barwniki są łatwe do zmycia, aczkolwiek na tkaninach gorszego gatunku może pozostać osad. Najlepiej założyć ubrania, na których nie zależy nam tak bardzo, ponieważ mogą ulec zniszczeniu.

Wydarzenie startuje o godz 14.00 i potrwa do godz 19.00. W wydarzeniu na Facebooku zorganizowane jest rozdanie darmowych zestawów proszków. By je otrzymać należy spełnić odpowiednie kryteria.

Zachęcamy wszystkich do przybycia. Niech moc kolorów będzie z Wami!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowe pojazdy dla OSP Orzech i OSP Pyrzowice

Nowe wozy dla strażaków z powiatu tarnogórskiego

Nowi o policjanci w Tarnowskich Górach

Powiat tarnogórski ma nowych stróżów prawa

Tarnowskie Góry, info

Podsumowanie tygodnia 29.11-05.12

Powiat tarnogórski, ptasia grypa

Ognisko ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego!

PCK Lublin - Zbiórka na rzecz potrzebujących

Akcja na rzecz potrzebujących imigrantów

Tarnowskie Góry - niewybuch na Wyspiańskiego

Niewybuch w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy ewakuowani

Tarnowskie Góry. Elegitymacja w szkołach

eLegitymacja dla młodych tarnogórzan. Które szkoły dołączą?