Święto kolorów zawita do Miasteczka Śląskiego

Duża dawka radości i mocy kolorów czeka nas już 19 września. To właśnie wtedy na terenie Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Gałczyńskiego w Miasteczku Śląskim odbędzie się Holi Święto Kolorów. Czego możemy spodziewać się w tym roku?

13

Hinduska tradycja

Holi to święto radości i wiosny wywodzące się z hinduskiej kultury. Tradycyjnie obchodzone jest w dniu pełni księżyca na przełomie lutego i marca. Święto rozpoczynało się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierali się by tańczyć i śpiewać . Nazajutrz organizowany był festiwal kolorów, podczas którego ludzie obrzucali się kolorowymi proszkami bądź wylewali na siebie farby. Początkowo był to obrządek tylko dla mieszkańców Indii i Nepalu, aczkolwiek obecnie został rozpowszechniony na terenie Europy i Ameryki Północnej.

Święto kolorów

Co oferuje nam wydarzenie? Przede wszystkim moc zabawy. Na imprezie nie zabraknie waty cukrowej i innych przekąsek. O oprawę muzyczną zadbają doświadczeni DJ-e. Proszki, które są wykorzystywane do cogodzinnych wyrzutów będzie można nabyć tylko na terenie imprezy. Są certyfikowane, nietoksyczne i przyjazne dla skóry. Składają się z: mąki kukurydzianej, talku i naturalnych barwników spożywczych. Ze względu bezpieczeństwa nie można wnosić na teren imprezy innego rodzaju proszków.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Pojawią się również stoiska w których będzie można nabyć kolorowe okulary czy strefa foodtucków dla festiwalowych głodomorów. Jak należy się ubrać? Feria barw najbardziej będzie widoczne na białych ubraniach. Barwniki są łatwe do zmycia, aczkolwiek na tkaninach gorszego gatunku może pozostać osad. Najlepiej założyć ubrania, na których nie zależy nam tak bardzo, ponieważ mogą ulec zniszczeniu.

Wydarzenie startuje o godz 14.00 i potrwa do godz 19.00. W wydarzeniu na Facebooku zorganizowane jest rozdanie darmowych zestawów proszków. By je otrzymać należy spełnić odpowiednie kryteria.

Zachęcamy wszystkich do przybycia. Niech moc kolorów będzie z Wami!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Piotr Budzisz

Zmarł Piotr Budzisz. Gmina Krupski Młyn wiele mu zawdzięcza

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021

Radzionków. Remont chodnika przy ulicy Długiej

Radzionków. Rusza remont chodnika przy jednej z ulic

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Wzmożone kontrole drogowe w Tarnowskich Górach

Świerklaniec. Roboty drogowe

Kolejne utrudnienia drogowe w Świerklańcu

Zebrania wiejskie 2021

Zbrosławice. Zebrania wiejskie. Kiedy się odbędą?

Tarnowskie Góry Dworzec, rozkład jazdy

Zmiany w kursowaniu autobusów linii 94 i 174.