Święto Niepodległości w imprezowym stylu. Przed nami tradycyjna tarnogórska Potańcówka

W naszym mieście 11 listopada świętuje się w wyjątkowy sposób. Góry Kultury już po raz trzynasty zapraszają na wspólną zabawę w klimatach retro.

Sebastian Makara
Potańcówka z okazji Święta Niepodległości 12

Potańcówka z okazji Święta Niepodległości 2023

Kapelusze, boa z piór i muzyka z szalonych lat dwudziestych. Tak bawią się Tarnowskie Góry. Organizatorzy Potańcówki chcą pokazać, że rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest - czy też powinna być - okazją do prawdziwej radości. W przeddzień 11 listopada w naszym mieście mają miejsce zabawy stylizowane na realia dwudziestolecia międzywojennego. Uczestnicy bawią się w strojach z epoki do muzyki, jaka królowała sto lat temu.

- Wychodząc od radosnego świętowania, chcemy zaktualizować pojęcie patriotyzmu, który nie musi oznaczać tylko symboli i marszy, ale zwykłą, codzienną radość i dumę z bycia Polakiem, znajomość historii, obyczajowości, a także świadomość wartości i tradycji - tłumaczą inicjatorzy przedsięwzięcia.

W tym roku zabawa odbędzie się 10 listopada. Rozpocznie się o godzinie 20:00 w Hotelu Opera (ul. Zamkowa 1, Tarnowskie Góry). Muzyczną rozgrzewkę zaserwuje DJ Smyku. O 21:00 na scenie pojawi się Big Magnetic Band. Organizatorzy zapraszają do przygotowania stylizowanych strojów. Proszą też o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 32 381 88 70. Jak wyglądają tarnogórskie Potańcówki? To możecie sprawdzić w poniższym artykule oraz osobiście w przyszłym miesiącu.

Potańcówka z okazji Święta Niepodległości 16

Może Cię zainteresować:

Szalone lata 20. w Tarnowskich Górach. Jak bawiliście się podczas tegorocznej Potańcówki? [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

14/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon