Święty Mikołaj zawita do Tarnowskich Gór. Gdzie będzie można go spotkać?

6 grudnia zbliża się wielkimi krokami. Na ten dzień z wytęsknieniem oczekują wszystkie dzieci. Rodzicom podpowiadamy, gdzie z tej okazji warto zabrać najmłodszych.

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie góry Mikołaj

Święty Mikołaj w Tarnowskich Górach

Jak wszyscy wiedzą, 6 grudnia maluchy udają się na poszukiwanie prezentów schowanych w butach, przy kominku lub pod poduszką. Część jednak preferuje osobiste spotkanie z postacią, która te podarki podrzuca. Nie, nie chodzi tu o rodziców. W naszym mieście tradycyjnie pojawi się Mikołaj i to nawet dwukrotnie. Gdzie będzie go można zobaczyć?

6 grudnia (wtorek) spotkamy go na tarnogórskim rynku. Przybędzie tam około 15:30 i zostanie do 18:30. Co w tym czasie będzie czekać na gości?

- W programie imprezy animacje dla dzieci tematycznie związane z Mikołajem, zimą i świętami Bożego Narodzenia, wizyta Mikołaja i rozdawanie paczek z prezentami, przyniesionych przez rodziców (przez cały czas trwania imprezy) - informują urzędnicy miejscy.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Kilka dni później, 10 grudnia, znów nadarzy się okazja, by spotkać się z Mikołajem. Tym razem w Tarnogórskim Centrum Kultury. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie głównej przy ul. Jana III Sobieskiego 7.

- Tarnogórskie Centrum Kultury wraz ze Świętym Mikołajem i jego wierną ekipą zapraszają na kolejne świąteczne spotkanie z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych i nie tylko! - zachęcają organizatorzy.

W programie na ten dzień:

  • 10:00, 12:00 – Świąteczne Wyzwania LEGO (grupa I, grupa II), bilety: 5 zł
  • 13:15, 14:15, 15:15 – warsztaty plastyczne w Pracowni Świętego Mikołaja, bezpłatne wejściówki
  • 16:00, 17:30 – spotkanie z Mikołajem i rozdawanie prezentów (spotkanie I, spotkanie II), wstęp wolny
  • 19:00 – koncert świąteczno-noworoczny R.S. Jazzband, bilety: 10 zł

Jak podają pracownicy centrum, prezenty, które ma rozdać Mikołaj, można przynosić do recepcji TCK. Powinny były opisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz godziną, kiedy zostaną wręczone (czyli 16:00 lub 17:30).

Miasteczko Śląskie jarmark

Może Cię zainteresować:

Jarmark Adwentowy w Miasteczku Śląskim. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Autor: Urszula Gołkowska

25/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon