"Szanuj życie - bezpieczna DK 94". Wzmożone kontrole policji

Funkcjonariusze przeprowadzili działania mające na celu skontrolowanie ruchu na popularnej drodze, a także prewencję. W akcji wzięli udział mundurowi z pięciu województw.

"Szanuj życie - bezpieczna DK 94"

Wczoraj, 27 maja, przy drodze krajowej nr 94 kierowcy mogli spodziewać się częstszych kontroli. Policjanci zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych samochodach rejestrowali wykroczenia oraz egzekwowali przepisy. W pracy pomagały im również drony, a także wideorejestratory.

- W działania zaangażowane są patrole z grupy SPEED z terenu województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego - informowali mundurowi.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na osoby ignorujące obowiązujące ograniczenia prędkości. Mandatu mogli spodziewać się także kierowcy, którzy nieprawidłowo wyprzedzali inne pojazdy, zapominali o pasach bezpieczeństwa oraz niezgodne z przepisami korzystali z telefonów komórkowych.

Akcja miała na celu nie tylko ukaranie niewłaściwych zachowań, ale także zapobieganie im w przyszłości. Przedsięwzięcie odbyło się z inicjatywy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu.

"Stara czwórka"

DK 94 przecina pięć województw: ciągnie się od Zgorzelca aż do Korczowej. Jej odcinek znajdziemy także w naszym powiecie, w gminie Zbrosławice. Trasa biegnie równolegle do autostrady A4, a jej całkowita długość wynosi 675 kilometrów.

- Droga krajowa nr 94 pełni funkcję bardzo strategicznego szlaku komunikacyjnego o bardzo dużym natężeniu ruchu - podkreślają policjanci.

fot. Opolska Policja

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon