Szczepienia w Tarnowskich Górach. Chętni są, terminów brak

Kolejni zainteresowani od piątku mogli zacząć zapisywać się na zabieg. Jak się wczoraj okazało, w WSP brakuje już wolnych terminów.

Tarnowskie gory szczepionka

Na szczepienie przyjdzie nam poczekać

Akcja szczepień trwa już od dłuższego czasu. Po medykach i osobach powyżej 80 roku życia przyszedł czas na zapisy dla kolejnej grupy wiekowej. Od piątku rozpoczął się proces rejestracji chętnych powyżej 70 roku życia. Zainteresowanie jest naprawdę duże. Jak pokazuje sondaż United Surveys, 68% Polaków chce się zaszczepić. Wskaźnik ten w przedziale wiekowym 70+ wynosi aż 80%. Niestety, jak poinformował dzisiaj Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach, pacjenci muszą uzbroić się w cierpliwość.

- Podobniej jak w całym kraju, tak również i w naszym punkcie szczepień przeciw COVID-19, nie ma już wolnych terminów. Przypominamy, że - jak każdy punkt w Polsce - zobligowani byliśmy do zaplanowania 30 szczepień w tygodniu i w okresie nie dłuższym niż do 31 marca - oświadczają medycy. - W związku z brakiem terminów, nie prowadzimy zapisów na szczepienia populacyjne, do czasu kiedy nie otrzymamy informacji o możliwości ponownego otwarcia rejestracji - dodają.

Pracownicy placówki zaznaczają jednocześnie, że w dalszym ciągu można deklarować chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień. Osoba zainteresowana podaje swoje dane kontaktowe i zostaje wpisana na listę, kiedy pojawiają się wolne terminy.

Jak zapisać się na szczepienie?

Do tej pory w naszym województwie zabieg przeszło już 80 816 osób, natomiast w samym powiecie tarnogórskim: 2 749. Przypomnijmy, że rejestrować się można na cztery sposoby:

  • dzwoniąc pod ogólnopolski numer 989
  • wypełniając internetowy formularz
  • wysyłając SMS o treści "SzczepimySie" pod numer 664 908 556 (tylko dla osób z grupy 70+)
  • dzwoniąc bezpośrednio do wybranego punkt szczepień

W naszym powiecie na zabieg można umówić się w dwudziestu miejscach. Pełna lista dostępna TUTAJ. Natomiast w samych Tarnowskich Górach do Narodowego Programu Szczepień dołączyło dziewięć placówek. Zainteresowani, którzy z różnych przyczyn mają trudność z dotarciem do punktu szczepienia, mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy. Urząd Miasta oferuje darmowy transport dla osób powyżej 70 roku życia.

Kolejną grupą, która będzie mogła zapisać się na zabieg, będą osoby w wieku poniżej sześćdziesiątego roku życia z chorobami przewlekłymi, zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Następnie: przedstawiciele służb mundurowych, funkcjonariusze oraz żołnierze, nauczyciele, dydaktyczni pracownicy uczelni. Podczas etapu drugiego zaszczepieni zostaną obywatele bezpośrednio zapewniający funkcjonowanie podstawowej działalności państwa, narażeni na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne. W etapie trzecim uwzględniono przedsiębiorców oraz resztę społeczeństwa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 02 14 T142256 702

Nowy sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 27.09-03.10

Transport dla seniorow tg

Bezpłatny transport na szczepienia dla seniorów

Nowy system rejestracji w Wydziale Komunikacji

Zmiany w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego

Ranking Perspektywy 2022

Najlepsze licea i technika powiatu tarnogórskiego

Memento Tarnowskie Góry

Finał projektu Memento Tarnowskie Góry