Szlachetna Paczka w Tarnowskich Górach. Jak włączyć się w akcję?

Trwa jedna z najbardziej rozpoznawalnych przedświątecznych akcji charytatywnych. Na pomoc czekają między innymi rodziny z naszego powiatu.

Szlachetna PACZKA
Tarnowskie Góry, szlachetna paczka

Szlachetna Paczka - o co chodzi?

Pewnie wiele osób kojarzy charakterystyczne białe logo z czerwoną wstążką układającą się w kształt serca. Od wielu lat organizatorzy akcji zapraszają, by w przedświątecznym czasie wspomóc najbardziej potrzebujących. Jak dokładnie to wygląda?

- Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami - opowiadają koordynatorzy akcji.

Szlachetna Paczka w Tarnowskich Górach

Zbiórka prowadzona jest między innymi w Tarnogórskim Centrum Kultury.

- Po pandemicznej przerwie po raz kolejny przyłączamy się do akcji Szlachetna Paczka. Dołącz do nas i wspólnie przygotujmy paczkę dla Pani Marii z Żywca - informują przedstawiciele TCK.

Pani Maria ma 72 lata i znajduje się w trudnej sytuacji życiowej.

- Obecny stan, w jakim znajduje się kobieta, jest bardzo dla niej trudny, ale nie poddaje się. Wierzy, że jeszcze kiedyś będzie pewniej chodzić. Mimo samotności, jaka ją dopadła, próbuje sobie z tym radzić. Ma wsparcie ze strony pań z MOPS, które codziennie ją odwiedzają, za co jest bardzo wdzięczna i każdego dnia dziękuje Bogu, że są jeszcze jacyś dobrzy ludzie na tym świecie. Choroba sprawiła, że pani Marii już nic nie sprawia przyjemności, pozbawiła ją różnych umiejętności, które posiadała. Mimo wszystko jest wdzięczna za życie. Marzy o powrocie do zdrowia - czytamy na stronie internetowej Szlachetnej Paczki.

W jaki sposób można pomóc potrzebującej seniorce? Do 9 grudnia w holu głównej siedziby TCK (ul. Sobieskiego 7) prowadzona jest zbiórka najpotrzebniejszych darów. Przynosić można:

  • żywność: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy rybne, konserwy mięsne, woda lekko gazowana, soki, mleko w kartonie 3,2%

  • środki czystości: mydło/żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pampersy dla dorosłych, pasta do zębów, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, gąbka do kąpieli

  • elementy wyposażenia mieszkania: kołdra 140 cm×200 cm, poduszka 70 cm×80 cm, pościel na kołdrę i poduszkę, ręczniki 100 cm×50 cm, 70 cm×120 cm

Dzięki zaangażowaniu przedsiębiorstwa Handel Opałem Wodniok udało się także pozyskać już tonę węgla dla pani Marii.

Rodziny czekają

W bazie potrzebujących znajdziemy także osoby z naszego miasta i okolic, które poprosiły o wsparcie. Jest to rodzina z Tarnowskich Gór oraz rodzina z Miasteczka Śląskiego. O ich aktualnej sytuacji oraz potrzebach można przeczytać TUTAJ.

Liderką Szlachetnej Paczki na region Tarnowskie Góry jest pani Ewelina Szarejko. W razie pytań można skontaktować się z nią, dzwoniąc pod numer telefonu: 798 996 346.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon