Szpital z Tarnowskich Gór dla szpitala we Lwowie. Jutro na granicę wyrusza karetka z lekami

WSP oraz Stowarzyszenie Na Zdrowie podsumowują pierwszy etap zbiórki sprzętu dla ukraińskich potrzebujących. Co udało się zorganizować?

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.
Tarnowskie Góry szpital

WSP dla szpitala we Lwowie

W naszym mieście i okolicach nie brakuje akcji pomocowych dla Ukrainy. Jedną z nich zainicjowała tarnogórska placówka medyczna. Organizatorzy zbierali oczywiście leki, sprzęt, a także środki opatrunkowe.

- Nasz Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy otrzymał rozpaczliwe prośby o pomoc od lekarzy kilku ukraińskich szpitali, między innymi ze szpitala we Lwowie, do których docierają ranni z linii frontu oraz chorzy, którzy zostali pozbawieni pomocy w zniszczonych przez wojnę miastach - opowiadają członkowie Stowarzyszenia Na Zdrowie.

- Uwierzcie, to wyjątkowo trudne zadanie, aby dotrzeć tam, gdzie niezbędna jest pomoc, gdy toczy się wojna. Ale jesteśmy zdeterminowani i przekażemy te nasze dary w odpowiednie miejsce i w odpowiednie ręce - dodają.

Szczegółowa lista potrzeb dostępna jest TUTAJ. Dary przyjmowane są w budynku szpitala na SOR lub Oddziale Wewnętrznym II. Akcję można także wesprzeć finansowo, przesyłając przelew z dopiskiem "Pomoc dla Ukrainy".

WSP Tarnowskie Góry
WSP Tarnowskie Góry
- Gwarantujemy, że wszystkie otrzymane środki przeznaczymy na zakup niezbędnego sprzętu medycznego i leków. Będziemy Was cały czas informować o postępie tej akcji - zapewnia Beata Poprawa, doktor z tarnogórskiego szpitala. - Ze względu na specyfikę potrzeb - prosimy też o wsparcie ze strony innych tarnogórskich szpitali i ośrodków zdrowia, i aptek do dołączenia się do tej akcji. Razem możemy więcej - zachęca.

Niemałą pomoc wyświadczyło przedsiębiorstwo... Olmet. Na zakup potrzebnych leków oraz sprzętu medycznego dla ukraińskich wojennych szpitali firma przekazała 10 tysięcy złotych. W przedsięwzięcie włączył się także Szpital Miejski w Chorzowie.

Najprawdopodobniej już jutro, 10 marca, pierwszy transport z darami wyruszy na wschodnią granicę. Artykuły zostały zapakowane do karetki, która także będzie służyła ukraińskim pacjentom. W dalszym ciągu można włączyć się w zbiórkę.

- Dzisiaj wiemy już, że to będzie pierwszy transport, ale nie ostatni - zapowiadają tarnogórscy medycy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry solidarne z Ukrainą

Tarnogórzanie dla Ukraińców - co udało nam się zrobić?

Zdjęcie z Ukrainy, jakie otrzymali organizatorzy tarnogórskiej zbiórki

Tarnowskie Góry dla Ukrainy. Transporty leków i sprzętu

Tarnowskie Góry - powiatowy magazyn HUB

Hiszpanie w Srebrnym Mieście. Nowy transport dla Ukrainy

Tarnowskie Góry wolontariat 2022

Tarnowskie Góry. Punkt przy Legionów 15 zaprasza do pomocy

Tarnowskie Góry marzec 2022

Podsumowanie tygodnia 14-20.03.2022. Tym żyło nasze miasto

Tarnowskie Góry 2022 02 14 T142256 702

Nowy sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały