Sztuczne ognie podczas Gwarków, a co na to tarnogórzanie? Opinie są podzielone...

Atrakcją kończącą tegoroczne święto miasta ma być pokaz pirotechniczny. Mimo że tego typu finał wydarzenia ma już swoją długoletnią tradycję, nadal budzi kontrowersje.

Tarnowskie góry pokaz sztucznych ogni

Sztuczne ognie na Gwarkach 2022

W niedzielny wieczór, 11 września, na tarnogórskiej scenie zaśpiewa znany zespół Lady Pank. Następnie ognistym akcentem na zakończenie tegorocznej odsłony imprezy będzie pokaz fajerwerków. Miejsce wystrzałów stanie się boisko przy Zespole Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich przy ul. Karola Miarki 17.

Co na to tarnogórzanie?

Zapytaliśmy samych mieszkańców, co uważają na temat pokazu sztucznych ogni. Jak nietrudno się domyślić, zdania są podzielone, odpowiedzi znaczenie się od siebie różnią. Oto najważniejsze aspekty tarnogórskiej dyskusji fajerwerkowej:

- Jestem przeciwna, w wielu miastach rezygnuje się z takich pokazów.

- Przecież mamy schroniska w Tarnowskich Górach, Miedarach i w pobliżu. Nasi czworonożni Przyjaciele nie lubią hałasu, potrzebują miłości i spokoju, a te fajerwerki komu mają podnieść samoocenę i dodać blichtru?

- Szkoda kasy. Lepiej przeznaczyć to na sensowniejsze rzeczy. Ścieżki rowerowe, które budują się u nas w takich bólach. W świetle inflacji, kryzysu... wydatek absolutnie niepotrzebny.

- Zamiast tego może pokaz laserów.

- Jest dużo alternatyw. Aczkolwiek skoro jest podana data i godzina pokazu, to również można się dostosować i z psami nie wychodzić...

- Jestem za. Dobry pomysł.

- Absolutnie, na to, co przeżywają pieski, nie można patrzeć... Przecież były zaplanowane lasery i co się stało?
Gwarki 2022

Może Cię zainteresować:

Gwarki 2022. W tym roku będą to aż 4 dni, wystąpią m. in.: Smolasty, Roksana Węgiel i Mrozu

Autor: Martyna Urban

16/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon