Szykujcie się na artystyczną ucztę. Przed nami IV Tarnogórska Noc Muzyczna 2023

To będzie wyjątkowy wieczór. Przed gośćmi zagra uwielbiana przez mieszkańców orkiestra z Osady Jana. Rezerwujcie już sobie czas na to wydarzenie.

Martyna Urban
III Tarnogórska Noc Muzyczna 2022

Tarnogórska Noc Muzyczna 2023

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na tradycyjny letni koncert w plenerze. Będzie to czwarta edycja wydarzenia, które od lat cieszy się popularnością w naszym mieście.

- Nawiązujemy do najlepszych europejskich tradycji muzycznych: Sommernachtskonzert Schönbrunn Wiedeńskich Filharmoników, Saisonabschlusskonzertes Berlińskich Filharmoników na Waldbühne w Berlinie, Festiwal Operowy na Arena di Verona w Italii - stwierdzają tarnogórscy artyści.

W tym roku Noc Muzyczna odbędzie się 7 lipca, w piątek, w Parku Ojców Kamilianów przy ulicy Bytomskiej 26. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:30. Orkiestra z Osady Jana zaprezentuje nowości ze swojego repertuaru. Jak zapowiadają jej członkowie, w tym roku postarają się opisać cztery żywioły: wodę, ogień, ziemię i wiatr. Wydarzenie poprowadzi świetny w tej roli Mariusz Jarzombek.

- Pierwszym hitem IV Tarnogórskiej Nocy Muzycznej nie jest utwór muzyczny, ale.... przepiękny obraz, który nasza wspaniała tarnogórska artystka Basia Mróz namalowała specjalnie na tę okazję... Pękamy z dumy i zachwytu - cieszą się organizatorzy koncertu.

Oto i sam obraz:

Barbara Mróz


VII Koncerty Wiosenne w Tarnowskich Górach 5

Może Cię zainteresować:

Nie byliście na ich Koncercie Wiosennym? Łapcie nagranie Kamilianów!

Autor: Urszula Gołkowska

16/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon