Tak będzie wyglądał nowy wiadukt w Radzionkowie. Powstanie nad ul. św. Wojciecha

Trwają prace związane z przebudową linii nr 131. Obejmują one także infrastrukturę na terenie Radzionkowa. PKP PLK zaprezentowało wizualizację nowego wiaduktu, jaki pojawi się w mieście.

Utrudnienia drogowe w Radzionkowie

PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach trwającej realizacji inwestycji przymierzają się do nowego zadania. Planują zamknąć skrzyżowanie ulicy św. Wojciecha z torami. W przyszłości w tym miejscu ma powstać wiadukt kolejowy. Ruch samochodów będzie odbywał się dołem dzięki wybudowanemu tunelowi. Znajdzie się w nim jednopasmowa droga, ścieżka rowerowa oraz chodnik dla pieszych. Koniec prac szacuje się na ostatni kwartał 2024 roku.

- Władze Radzionkowa oraz Powiatu Tarnogórskiego naciskają na inwestora, aby zamknięcie przejazdu nastąpiło pod warunkiem udrożnienia przejazdu pod wiaduktem w ul. Zejera oraz zapewnienia, że wiadukt przy ul. Kużaja będzie działał bez żadnych zakłóceń w organizacji ruchu. Na podobnym stanowisku stoi między innymi ZTM, który będzie odpowiedzialny za zorganizowanie autobusowej komunikacji zastępczej na linii Bytom - Radzionków – Gmina Świerklaniec – Mierzęcice - dodają urzędnicy.

Samorząd zapowiada także, że po zamknięciu skrzyżowania uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja miejska, żeby mieszkańcy mogli docierać do szkół i pracy. Także Straż Pożarna przygotowuje się na utrudnienia, by móc zapewnić dojazd do wszystkich lokalizacji. Urząd Miasta ogłosi datę zamknięcia przejazdu, kiedy otrzyma takie informacje od inwestora zadania.

Zakończone zadanie drogowe w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

W Radzionkowie zakończył się ważny projekt remontowy. Ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Autor: Urszula Gołkowska

01/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon