Tak kiedyś wyglądał Brynek. Pałac i park na archiwalnych fotografiach

Zapraszamy na małą wycieczkę w przeszłość. Dzięki zdjęciom możemy zobaczyć, jak dawniej prezentował się piękny park w Brynku oraz znajdujące się w nim obiekty.

Brynek zaprasza

Mała miejscowość w gminie Tworóg przyciąga turystów, chcących zobaczyć malowniczy park, ogród botaniczny i zabytkowy pałac. Budowla jest niewątpliwie jednym z ciekawszych tego typu obiektów w powiecie. Powstała w XIX wieku. Wzniesiono ją w stylu klasycystycznym, ale w późniejszych czasach oczywiście została przebudowana. Na początku stanowiła własność rodziny Rosenthal. Kiedy ostatni dziedzic Brynka zmarł i osierocił małoletnią córkę, posiadłością zainteresował się inny zamożny ród. Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że byli to rzecz jasna Donnersmarckowie.

Aktualnie w zabytkowych wnętrzach mieści się internat Technikum Leśnego. Jeżeli ktoś bardzo chciałby zobaczyć, jak obiekt wygląda w środku, może spróbować umówić się na zwiedzanie (numer telefonu sekretariatu szkoły: 32 285 74 18). Polecamy poprosić o oprowadzenie po holu głównym, sali kominkowej, a także kaplicy przypałacowej.

Więcej informacji na temat miejscowych atrakcji znaleźć można w artykule: "Wycieczka do Brynka. Co warto tam zobaczyć?".

Brynek sprzed lat

Jak w zeszłym stuleciu wyglądał pałac i otaczający go park? Możemy zobaczyć to na archiwalnych fotografiach w poniższej galerii.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Obszar po kopalni "Verona" w Bytomiu

Obszar bytomskiej "Verony" pod ochroną dzięki SMZT

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Pałac w Brynku

Wycieczka do Brynka. Co warto tam zobaczyć?

Katowice Airport, terminal B

Otwarto terminal B na lotnisku w Pyrzowicach

Tarnowskie Góry, Śniadanie na Polanie, Spis Powszechny

Spisz się podczas Śniadania na Polanie

Tarnowskie Góry - Bytom utrudnienia drogowe

Duże utrudnienia na drodze do Bytomia

Silver Run 2021

Silver Run 2021 Ożarowice. Zawody i bezpłatne badania