Takiej biblioteki jeszcze nie było! Jej oferta skierowana jest do seniorów

Tarnogórski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w ciekawym projekcie. Zarówno beneficjentami, jak i wolontariuszami będą osoby 60+.

Tarnowskie Góry, biblioteka senior dla seniora

„Biblioteka Senior dla Seniora”

Nie wszyscy mieszkańcy mogą sami dotrzeć do wypożyczalni. Nie każde wydanie jest dostoswane do ich możliwości. Problemy te dostrzegli pracownicy MOPS-u.

- Celem innowacji jest poprawa jakości życia Seniorów oraz zmniejszenie ich poczucia wykluczenia z życia społecznego. Cel zostanie osiągnięty poprzez udostepnienie Seniorom, w szczególności samotnym, niepełnosprawnym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, zasobów bibliotecznych oraz ułatwienie korzystania ze zbiorów - tłumaczą twórcy projektu.

Siedziba wspomnianej biblioteki znajduje się w Budynku Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych i Samotnych przy ulicy Bytomskiej 15. Wyposażenie dostosowane jest do gości o specjalnych potrzebach (książki z dużym drukiem, lupy, audiobooki oraz odtwarzacze do ich odsłuchiwania.)

Co ciekawe, osobami dostarczającymi seniorom wybrane książki będą... inni seniorzy. MOSP zaprasza do współpracy tarnogórzan, którzy chcieliby pomóc i włączyć się w projekt jako wolontariusze.

Liczba miejsc:

  • 30 seniorów – wolontariuszy
  • 40 seniorów – czytelników

Jak zapisać się do projektu?

Osoby chcące wziąć udział w przedsięwzięciu proszone są o wypełnienie formularza, a następnie złożenie go w jeden z poniższych sposobów:

  • w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - ul. Janasa 9 - lub w placówkach terenowych MOPS
  • przesłać pocztą na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Janasa 9, Tarnowskie Góry 42 – 612
  • przesłać drogą mailową na adres: sekretariat@mopstg.pl
  • w razie braku możliwości wypełnienia formularza - zadzwonić pod numer 32 285 34 77, 32 284 48 59 lub wysłać maila na adres: szap@mopstg.pl
- Pracownik MOPS ustali z osobą zainteresowaną termin spotkania celem wypełnienia lub przesłania formularza zgłoszeniowego - zapowiadają koordynatorzy inicjatywy.

Przedsięwzięcie grantowe realizowane jest w ramach projektu: "GENERATOR INNOWACJI. SIECI WSPARCIA 2" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon