Tancerze z Kalet znów na podium. Rockandrollowo pokonali tanecznych rywali

Grupa z Leśnego Zakątka Śląska wróciła z ogólnopolskich zawodów z nowymi osiągnięciami. Tym razem zaprezentowali się na parkiecie w Gliwicach.

Rock Time kolejny raz z medalami

Tancerze z Kalet pochwalili się nowym osiągnięciem. W sobotę, 3 lutego, można było podziwiać ich występy podczas Ogólnopolskiego Maratonu Tańców Swingowych ROCK'N'ROLLove vol. 4 w Gliwicach - czwartej edycji konkursu w tematyce walentynkowej. Do udziału zaproszone zostały pary tańczące takie style jak rock and roll, boogie woogie, lindy hop i inne pokrewne. Organizatorzy przewidzieli podkład muzyczny składający się z retro przebojów lat 50. i 60. oraz swingu. Maraton składał się z trzech tur trwających: 25, 20, 15 minut. Podczas nich jury oceniało uczestników i wyłoniło najlepszych zawodników. Na podium stanęli:

  • 1 miejsce - Katarzyna Bodora i Adrian Kalus,
  • 2 miejsce - Ula Woźniak i Mateusz Żarczyński,
  • 3 miejsce - Karina Bronder i Krystian Chmielorz.

Pierwsza oraz trzecia para to przedstawiciele Kalet. Swoje zdolności szlifują w ramach grupy Rock Time przy Miejskim Domu Kultury.

- Trwa niesamowicie dobra passa naszych tancerzy z grupy Rock Time. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów... Jesteście WIELCY... Tak trzymać -cieszą się przedstawiciele MDK.

To nie pierwszy taki sukces tancerzy. Przypomnijmy, że w zeszłym roku zawodnicy wzięli udział w 41. Ogólnoświatowym Konkursie Rock’n’rolla im. Billa Haleya, jaki miał miejsce w Warszawie. Katarzyna Bodora i Adrian Kalus wywalczyli zaszczytne pierwsze miejsce. Również w 2023 roku podczas III Ogólnopolskiego Maratonu Tańców Swingowych w Gliwicach dwie pary z grupy Rock Time zdobyły miejsce na podium. Gratulujemy wszystkich dotychczasowych zwycięstw na parkiecie i życzymy wielu kolejnych.

Turniej rock and roll kalety

Może Cię zainteresować:

Co to była za sobota! W Kaletach odbyły się rock and rollowe zmagania taneczne

Autor: Urszula Gołkowska

20/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon