Tarnogórscy policjanci pomogli w odnalezieniu starszego mężczyzny, który niedawno przeszedł udar

Tarnogórscy policjanci pomogli w akcji poszukiwawczej mężczyzny, który niedawno przeszedł udar. Mieszkaniec Gliwic był pacjentem Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji i w pewnym momencie oddalił się od ośrodka. Mężczyzna został odnaleziony kilka kilometrów dalej.

Śląska Policja
Pomoc policjantów w poszukiwaniach pacjenta GCR w Reptach

Policjanci poszukiwali pacjenta GCR-u, który oddalił się z ośrodka

W poniedziałek, 24 lipca policjanci z Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach byli zaangażowani w akcję poszukiwawczą 62-letniego mężczyzny, będącego pacjentem Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach. Gliwiczanin w pewnym momencie wyszedł z budynku i udał się w nieznanym kierunku. Sytuacja była poważna, ponieważ mieszkaniec Gliwic nie był w stanie samodzielnie funkcjonować. Mężczyzna niedawno przeszedł udar.

Do akcji poszukiwawczej przystąpili policjanci z komendy, których wspierali mundurowi z podległych komisariatów. Stróże prawa początkowo sprawdzili teren przyległy do ośrodka rehabilitacji, przejrzeli nagrania z kamer monitoringu, rozmawiali z przechodniami i innymi pacjentami, a potem rozszerzyli swoje poszukiwania na teren całego powiatu. W całą sprawę zaangażowani byli także policjanci z Gliwic, którzy sprawdzili miejsce zameldowania zaginionego.

Około godziny 19.00 patrol dzielnicowych zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi na ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach. Mundurowi potwierdzili, że jest to zaginiony 62-latek, który kilkanaście minut później był już z powrotem pod opieką lekarzy.

Poszukiwania zaginionego w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Poszukiwania zakończone sukcesem. Ratownikom udało się znaleźć zaginionego

Autor: Redakcja TG

17/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon