Tarnogórscy seniorzy wyjadą do Grecji. Na wakacje? Nie, na Erasmusa!

Wczoraj, 3 października, tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki. To będzie intensywny czas dla naszych seniorów. W planach mają wykłady, ćwiczenia, warsztaty, a nawet wyjazd zagranicę.

Rok akademicki w TG czas zacząć

3 października wiele uczelni rozpoczęło nowy rok akademicki. Tak było też w Tarnowskich Górach, gdzie Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował kolejne dwa semestry nauki. Uroczyste spotkanie odbyło się w Kompleksie Zamkowym w Starych Tarnowicach. Podczas wydarzenia obecni byli przedstawiciele zarządu Tarnogórskiego Stowarzyszenia UTW, władze samorządowe, parlamentarzyści i przyjaciele Uniwersytetu, a także sami studenci.

By tradycji stało się zadość, słuchacze uczelni odśpiewali pieśń "Gaudeamus igitur". Nowym członkom studenckiej społeczności wręczone zostały indeksy. Nie zabrakło również akcentu humorystycznego, a mianowicie śląskiej tyty wręczonej prezes UTW Magdalenie Latacz.

- Wasz uniwersytet uczy ciekawości, zabawy i aktywności. Nie byłoby tego, gdybyście nie wiedzieli i nie wiedziały, jak żyć. W dodatku żyć ciekawie. Z okazji rozpoczynającego się kolejnego roku akademickiego życzę Wam, abyście nie tracili nic ze swojej natury. Ciekawości świata, otwartości, aktywności, bo jesteście w tym czystą, stuprocentową kwintesencją tarnogórskości - mówili przedstawiciele władz Tarnowskich Gór.

Podczas spotkania omówiono także plany na nowy rok. Jednym z nich jest wyjazd do Grecji. Bynajmniej nie w celach wyłącznie rekreacyjnych. Grupa seniorów w ramach programu Erasmus+ uda się na dwutygodniowe szkolenie z zakresu narzędzi informatycznych.

Studiuj w Mieście Gwarków!

Tak mogłoby brzmieć hasło reklamowe tarnogórskiego UTW. Mogłoby, ponieważ i bez niego w progi uczelni wciąż wstępują nowi seniorzy chcący pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać pasje i aktywnie spędzać czas. Oferta Uniwersytetu jest tak bogata, że z pewnością każdy z nich znajdzie coś dla siebie.

UTW proponuje bezpłatne wykłady i odpłatne zajęcia fakultatywne. Prelekcje odbywają się co dwa tygodnie, zawsze w poniedziałek w godzinach popołudniowych w sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury.

Na zajęcia fakultatywne obowiązują zapisy. Organizowane są warsztaty językowe, informatyczne, sportowe, florystyczne, plastyczne, taneczne, wokalne, a nawet kulinarne. Szczegółowe informacje na temat spotkań dostępne są na stronie internetowej Uniwersytetu.

Oprócz wspomnianych aktywności, UTW bierze także udział w imprezach na terenie Tarnowskich Gór. Seniorzy wyjeżdżają na wycieczki, przeglądy artystyczne, a nawet coroczną olimpiadę na Stadionie Śląskim. Propozycji jest naprawdę sporo. Jak wspominają sami seniorzy, problem polega na tym, że doba ma tylko 24 godziny.

UTW Tarnowskie Góry na olimpiadzie

Może Cię zainteresować:

Sportowe sukcesy naszych seniorów. Uniwersytet Trzeciego Wieku z trzema medalami

Autor: Urszula Gołkowska

19/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon