Tarnogórscy socjaldemokraci wspierają Wolne Konopie. Będą zbierać podpisy pod petycją

Marihuana tarnowskie gory

Federacja Młodych Socjaldemokratów Tarnowskie Góry ogłosiła, że włączy się w akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie zmiany ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

FMS dla Wolnych Konopi 

Organizacja Wolne Konopie zainicjowała akcję mającą na celu wprowadzenie istotnych zmian w prawie. Dotyczyć one mają legalnego korzystania z określonej ilości marihuany. Pomysłodawcy zorganizują zbiórkę podpisów pod petycją, poprzez którą wnioskować będą o:

  • możliwość posiadania do 200 gramów ziela konopi w miejscy zamieszkania
  • możliwość posiadania do 30 gramów żywicy konopi 
  • możliwość uprawy do 4 krzaków marihuany

Dokładną datę podamy, jak tylko będziemy ją znać. Marszałek wyznaczy dokładny termin, jak złożymy wniosek. Od tego momentu będziemy mieć trzy miesiące na zebranie 100 tysięcy podpisów - tłumaczą organizatorzy. 

Do akcji przyłączyli się także przedstawiciele tarnogórskiej Federacja Młodych Socjaldemokratów. Jest to młodzieżowe stowarzyszenie polityczne powiązane z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, przyjmujące w swoje szeregi osoby w wieku 18-35 lat. Organizacja funkcjonuje w naszym mieście od lutego 2021 roku. 

- WOLNE KONOPIE akcja 100 tysięcy podpisów. Ruszamy. To kolejna inicjatywa tarnogórskich młodych socjaldemokratów. Ten temat wciąż jest w naszym kraju uznawany jako kontrowersyjny, jednak musimy o tym rozmawiać. Nie chodzi tylko o medyczne konopie. Jednak to musimy uznać za priorytet - oświadcza członek FMS Jan Lipka. 


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: