Tarnogórscy szachiści dla Ukrainy. Przed nami otwarty turniej charytatywny

W pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów włączają się coraz to nowe grupy i organizacje. Co wymyślili lokalni gracze?

Tarnowskie Góry turniej szachowy

Turniej charytatywny "Na Pomoc Ukrainie"

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników szachów. Już w najbliższych weekend mogą spędzić przyjemne przedpołudnie przy grze, a przy okazji wesprzeć najbardziej potrzebujących. UKS G4 Tarnowskie Góry zaprasza na dobroczynny turniej szachowy.

- W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni znający podstawowe zasady gry w szachy. Amatorzy i zawodowcy. Dzieci i seniorzy. Przyjdź i zagraj z nami. To wyjątkowy turniej o szczytnym celu, w którym oprócz poprawy strategicznego myślenia można pomóc potrzebującym osobom z Ukrainy, kraju dotkniętego brutalną wojną, w którym potrzeby humanitarne rosną z każdym dniem - opowiadają pomysłodawcy wydarzenia.

Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę, 20 marca. Na rejestrację nie zostało wiele czasu - kończy się 17 marca o godzinie 12:00. Zapisy przyjmowane są poprzez stronę internetową lub mailowo pod adresem mp.arbiter@hotmail.com. Kwota wpisowa to 20 złotych. Wpłat można dokonywać na konto 65 1090 1825 0000 0001 4982 9971 z tytułem: ""Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy” lub gotówką w dniu zawodów.

- Liczymy na wsparcie okolicznej społeczności szachowej poprzez udział w turnieju, ponieważ wszystkie zebrane fundusze z wpisowego oraz dodatkowych darowizn zostaną przekazane na rzecz uchodźców z Ukrainy - zapewniają organizatorzy.

Koordynatorzy zapewnią odpowiednią ilość sprzętu dla zapisanych wcześniej zawodników. Turniej odbędzie się w siedzibie klubu przy ulicy Janasa 11.

Społeczny Punkt Wymiany Odzieży

Małe zmiany przy ulicy Gliwickiej. Co powstaje w kamienicy pod numerem 17?

O innych formach wsparcia Ukraińców w naszym mieście można przeczytać w poniższym artykule.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon