Tarnogórscy uczniowie wśród najlepszych w kraju. Gratulacje dla finalistów

Dwie szkoły ponadpodstawowe z naszego miasta mogą pochwalić się nowymi osiągnięciami. Ich podopieczni weszli do finału olimpiad przedmiotowych i wykazali się niemałą wiedzą.

Brawa dla Staszica i Sempy

Kwiecień to czas rozstrzygnięć ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Ich uczestnicy przez cały rok przygotowują się do kolejnych etapów. Poziom jest naprawdę wysoki, a stawka niemała - automatyczne perfekcyjne zdanie matury rozszerzonej, a także indeksy od różnych polskich uczelni wyższych.

W tym roku tarnogórscy uczniowie zgarnęli sporo tytułów. W II Liceum Ogólnokształcącym im. Staszica sukces goni sukces. Michał Cyl uzyskał tytuł finalisty, a Konrad Kaczmarczyk został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej. Drugi uczeń tak dobrze zaprezentował się podczas konkursu, że udało mu się zakwalifikować do pięcioosobowej grupy, która będzie reprezentować Polskę podczas Europejskiej Olimpiady Fizycznej w Hanowerze. Co więcej, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH Michał Cyl uzyskał tytuł laureata III stopnia. Natomiast Konrad Kaczmarczyk wywalczył tytuł finalisty Olimpiady Matematycznej.

Staszic ma jednak osiągnięcia nie tylko w dziedzinie nauk ścisłych, co udowodniła Marcelina Sikorska. Uczennica wzięła udział w Olimpiadzie Filozoficznej. Reprezentantce Tarnowskich Gór udało się zdobyć tytuł finalistki.

Osiągnięciami mogą pochwalić się również miłośnicy geografii. Łukasz Matychniak z klasy III c oraz Seweryn Daniel z klasy II c zdobyli tytuły finalistów. Pod opieką pani Aleksandry Wtorek wzięli udział w Olimpiadzie Geograficznej. Podobnym sukcesem cieszy się reprezentant I Liceum Ogólnokształcącego im. Sempołowskiej. Patryk Bohn z klasy III e został finalistą Olimpiady Geograficznej. Panowie mają więc zdaną maturę z tego przedmiotu na poziomie 100%.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy oraz życzymy dalszego zapału do rozwijania wiedzy, umiejętności i pasji.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon