Tarnogórscy wojskowi zapraszają na bezpłatne szkolenie. W jeden dzień nauczą podstaw obrony

5 Pułk Chemiczny bierze udział w ogólnopolskiej akcji, w ramach której każdy zainteresowany może przyswoić najważniejsze zasady obsługi broni, pierwszej pomocy czy walki w bliskim kontakcie. Zapisy już ruszyły.

"Trenuj z wojskiem – sam i w grupie"
Szkolenie wojskowe tarnowskie gory

Trenuj z wojskiem 2023

To już czwarta edycja ogólnopolskiej inicjatywy. Od września do października, przez osiem tygodni w różnych częściach kraju organizowane są jednodniowe szkolenia. Mogą w nich wziąć udział osoby w wieku od 15 do 65 lat posiadające polskie obywatelstwo. Podczas kursu poznają podstawy:

  • obsługi broni
  • zasad przetrwania
  • walki w bliskim kontakcie
  • pomocy medycznej
  • zachowania podczas alarmu i wielu innych
- Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim grupy. Mogą to być dowolne środowiska – urzędy, stowarzyszenia, związki, zakłady pracy, firmy, kluby, itd. Wszyscy będą mile widziani w naszych jednostkach wojskowych - zapowiadają koordynatorzy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają ubezpieczenie, wyżywienie, ale też nietypową sobotnią rozrywkę.

- Do tej pory w naszych szkoleniach wzięło udział prawie 20 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym - podają inicjatorzy akcji.

W Tarnowskich Górach szkolenie odbędzie się 7 października. Organizuje je 5 Pułk Chemiczny. Zapisy są przyjmowane telefonicznie pod numerem: 261 147 506 lub mailowo: tkaczug@interia.pl, 5pchem.sekretariat@ron.mil.pl. Potrzebne dokumenty znajdziemy na stronie internetowej jednostki.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon